Lütfen bekleyin..

Yazarlar

16 yıl öncesinde olduğu gibi aynısını yaptı... Erken seçim istedi... Büyük Taarruz ile Malazgirt Zaferi'nin yıldönümü, 26 Ağustos'ta hem erken milletvekili hem de Cumhurbaşkanlığı genel seçiminin yapılmasını  önerdi. Sürpriz mi oldu?..
Bu başlık altında sizlerle paylaşacağımız satırlarda kendi fikirlerimizden çok, çok yönlü ilim adamı Yaşar Nuri Öztürk Hoca’dan dinlediklerimiz ve okuduklarımıza yer vereceğiz. Seçtiğimiz konu ise Maun Suresi. Hoca’nın sureye dair yaptığı ç..
Bir zamanlar "konuşan toplum" sloganıyla tartışma programları seyrederdik. Heyecanlıydık, darbenin tesiri yeni yeni geçmişti, kavgadan henüz çıkmış, dışarıda konuşamadığımız şeyleri cezaevinde konuşmaya başlamıştık; birbirimizi keşfettiğimiz yıllardı...Güzel g&u..
Abiler doğru, haklısınız;Yolsuzluk şüphesi var.İltimas çokça var.Bazıları aile boyu “saadet zinciri” kurmuş.Birileri İran’a uygulanan ambargoyu geçim kapısı haline getirmiş.Bizim komisyoncu Arif’e rahmet okutan devletlûlar olmuş.E..
Seni dolandıran kişi, ateist, komünist, liberal, filan olmasın... Mümkünse dini bütün olsun... İbadet aşkıyla dolandırıl ki, en azından tezgâh patlayana kadar ahiretine de katkı sağladığını düşünerek mutlu ol...***Hani diyor ya Samuel Beckett: "H..
Türk Kurtuluş Savaşı; kahraman milletimizin üstün fedakârlığı ve Türk münevverinin inançlı desteği ile Batının emperyalist arzularının Anadolu'da boğulduğu zaferdir. Türk Milliyetçiliği fikrinin şahlanış evresi olarak Milli Mücadele, mazlum ..
Türkiye, siyasal ve sosyal olarak büyük bir yıkım yaşadı. 15 Temmuz darbe girişimi -çok şükür ki- başarılı olmasa da topyekûn yaşadığımız travmanın temel sebebi.Nasıl bir travma mı? Bakın etrafınıza; toplumun genelinde septik bir hava hakim. Takiyede tavan y..


bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=