Lütfen bekleyin..

Yazarlar

Malumun ilanı sayılabilecek işaret fişeklerinin ateşlendiği, 13 Eylül tarihli AKP belediye başkanları istişare ve değerlendirme toplantısında Genel Başkan R. Erdoğan mesajları net veriyordu... "Metal yorgunluğu" kamuflajı ile başlayan serinin bu toplantısında, belediye başkanlarına he..
Bu başlık altında sizlerle paylaşacağımız satırlarda kendi fikirlerimizden çok, çok yönlü ilim adamı Yaşar Nuri Öztürk Hoca’dan dinlediklerimiz ve okuduklarımıza yer vereceğiz. Seçtiğimiz konu ise Maun Suresi. Hoca’nın sureye dair yaptığı ç..
Bugün 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk günü. Tüm öğrenci ve eğitimcilere hayırlı olsun. Eğitim camiası ülkenin en çok şikayetin geldiği camia. Eğitim sistemi, fiziksel imkânlardaki eşitsizlikler, ücretler, sınav sistemi nereye bakarsanız bakın..
Abiler doğru, haklısınız;Yolsuzluk şüphesi var.İltimas çokça var.Bazıları aile boyu “saadet zinciri” kurmuş.Birileri İran’a uygulanan ambargoyu geçim kapısı haline getirmiş.Bizim komisyoncu Arif’e rahmet okutan devletlûlar olmuş.E..
'Bizon koşusu' kavramını ilk defa Prof. Dr. İskender Öksüz'ün çok değerli eserinde, 'Millet ve Milliyetçilik' kitabında okumuştum...Kitaptaki ilgili makalenin giriş paragrafı şöyleydi: "Bizonlar, çoğunlukla Kuzey Amerika'da ya..
Türk Kurtuluş Savaşı; kahraman milletimizin üstün fedakârlığı ve Türk münevverinin inançlı desteği ile Batının emperyalist arzularının Anadolu'da boğulduğu zaferdir. Türk Milliyetçiliği fikrinin şahlanış evresi olarak Milli Mücadele, mazlum ..
Türkiye, siyasal ve sosyal olarak büyük bir yıkım yaşadı. 15 Temmuz darbe girişimi -çok şükür ki- başarılı olmasa da topyekûn yaşadığımız travmanın temel sebebi.Nasıl bir travma mı? Bakın etrafınıza; toplumun genelinde septik bir hava hakim. Takiyede tavan y..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=