Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın: AKP'nin bana yaptığı hukuksuzluk emsal oluşturdu, AKP'li bakanlar asla kaçamaz

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın CNN Türk Tv'de Şirin Payzın'ın sunumuyla ekrana gelen 360 Derece adlı programa konuk oldu.

Programda Yüce Divan sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Koray Aydın, şahsının Yüce Divan sürecinde neler yaşadığını, nasıl aklandığını anlattı ve o günlerde yaşananlarla AKP'li 4 bakanın Yüce Divan sürecinden AKP iktidarında nasıl kaçırılmak istendiğini gözler önüne serdi.

"BANA YAPTIKLARI HAKSIZLIK EMSAL OLUŞTURDU, AKP'Lİ BAKANLAR KAÇAMAZLAR"

Şahsının hem soruşturma komisyonunda hem de TBMM genel kurulunda yapılan gizli oylama ile aklandığını ve meclisin Yüce Divan'a gönderilmemesi yönünde karar almasına rağmen AKP iktidarının iş başına geldikten sonra koalisyon döneminin bir çok bakanı hakkında yeniden Yüce Divan soruşturması başlattığını belirten Koray Aydın o dönemde sarf ettiği "Benimle ilgili açılmış olan bir dava vardı ve reddedildi , yeniden yargılanmam mümkün değil ama ben yine kaçmam yine hesap veririm, şimdi bana yaptığınız bu hukuksuzluk ileride ayağınıza dolanacak ve ben emsal oluşturacağım, hiç bir siyasetçi artık 'soruşturma komisyonunda aklandım' diyemeyecek. Her gelen iktidar dosyaları yeniden açma fırsatını yakalamış olacak." sözlerini hatırlattı.

MHP'li Aydın ayrıca AKP iktidarının kendisine yaptığı haksızlığı da şu sözlerle vurguladı "Ben soruşturma komisyonundan aklanan bir siyasetçi olarak ek değil getirilmeden yine eski delillerle AKP iktidarı döneminde de yeniden yüce divana gönderildim."

ERDOĞAN HAKKINDAKİ DOSYALARI HATIRLATTI

9 Kasım 2004'te TBMM'de yaptığı konuşmadan "Beni yüce divana gönderecekseniz de gönderin. Çünkü veremeyecek hesabımız yok, gideceğiz ve hesabımızı verip geleceğiz. Siz hesap vermeyenlerle de sonra görüşeceğiz o hesap vermekten de kaçanlardan" bölümünü aktaran Koray Aydın bu sözleri dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da dokunulmazlık zırhı nedeniyle bekletilen dosyaları için söylediğini ifade etti "2002'de seçim oldu, büyükşehir belediye başkanlıkları döneminden kalan davalar da dokunulmazlık zırhına bürünerek yargı dışına itildi. Seçim öncesinde yapılan bir tv programında da 'dokunulmazlıkları kaldıracağız' demelerine rağmen bu davalar kapatıldı. Başbakan Erdoğan hakkında evrakta sahtecilik, kalpazanlık, ihaleye fesat karıştırmak davası var. Ancak dokunulmazlık zırhına bürünerek bu davaları kapattı. Hem de millete verdiği 'dokunulmazlıkları kaldıracağım' sözüne rağmen"

"BİZ YİĞİTÇE DURUŞ SEGİLEDİK"

Şahsının hesap vermekten kaçan bir duruş sergilemediğin ve siyasetçilerin de hesap vermekten kaçmaması gerektiğini ifade eden MHP'li Aydın "Hesap vermekten kaçan insanlar değiliz, hesap verebileceğimizi bakanlıktan ve milletvekilliğinden de istifa ederek gösterdik, bir siyasetçi olarak hesap vermekten kaçmayan turum sergiliyoruz. Şu an ise Türkiye'de tam tersi bir durum ile karşı karşıyayız. Benim dönemimde yapılan soruşturmada iddianamede benim tek bir yerde adım geçmemesine rağmen bakanlıktan da mesul olduğumuzu vurgulayarak yiğitçe bir duruş sergiledim ve istifa ettim, şimdi de bu duruşa ihtiyaç var." dedi.

MHP'li Koray Aydın ayrıca kendisinin de ifade verdiği soruşturma komisyonu ile bugün kurulan soruşturma komisyonu arasındaki farkı da ortaya koydu. Soruşturma komisyonunun adli bir görev yürüttüğünü ve "savcılık" makamı gibi çalıştığını vurgulayan Koray aydın AKP'li Hakkı Köylü başkanlığındaki komisyonun taraflı ve tamamen, adları rüşvet ve yolsuzluk iddialarına karışan bakanları koruma amacı güttüğünü ifade etti. Kendi dönemindeki komisyonun tüm tanıkları dinlediğini, dışarıdan uzman desteği de alarak her aşamanın didik didik edildiğini vurgulayan MHP'li Aydın bugün yaşanan durumun ise tam tersi olduğunu, basından hatta milletvekillerinden dahi soruşturma içeriğinin kaçırıldığını belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Genel Başkan başta olmak üzere her kademesinin hesap vermekten çekinmediğini belirten Koray Aydın AKP'li bakanların hesap vermekten kaçmaları halinde ömürleri boyunca bu iddiaların peşlerini bırakmayacağını da vurguladı.

Kaynak: HABER FEDAİ
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=