Lütfen bekleyin..

Erdoğan: Gülen'i Obama'dan İstedim, Yine İsterim

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Fethullah Gülen'in iadesi için Abd Başkanı Obama'ya mektup yazmayı düşünüyor musunuz" sorusuna, "Ben zaten bu konuyu kendisiyle daha önce görüştüm" yanıtını verdi.

2014 TÜBİTAK Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri'nin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Barack Obama nezdinde, "Yeni bir girişimiz olur mu?" sorusuna "Vakti zamanı gelince o da olur" yanıtını verdi, "Yakın zamanda olur mu?" ısrarı üzerine de, "Şimdi konuşturmayın beni. Vakti saati gelince o da olur" dedi.

Milliyet gazetesi Ankara Temsilcisi Serpil Çevikcan, Erdoğan'ın açıklamalarını bugünkü yazısında şöyle aktardı:

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda dün güzel bir tören vardı. 2014 TÜBİTAK Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri sahipleriyle buluştu. Bilimsel yetkinlikleri ve alanlarına uluslararası düzeyde yaptıkları çok önemli katkılar nedeniyle el üstünde tutmamız gereken bilim insanları ödüllendirildi. Törenin Cumhurbaşkanı'nın ev sahipliğinde yapılması da dikkatle not edilmeli.

ELEŞTİRİLER TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paralel yapıya dönük olarak dozu uzunca bir süredir azalmayan sert ifadelerini dünkü törende de dinledik. 14 Aralık operasyonunun ardından, Erdoğan'ın hemen her konuşmasında bu konu genişçe yer tutuyor. Konu, Fethullah Gülen hakkında, kırmızı bülten sürecini de barındıran yakalama kararı çıkmış olması nedeniyle de çok güncel.

Bu nedenle, törenin ardından verilen resepsiyonda, ödül alan bilim insanları ve konuklarla sohbet ederken tokalaştığımız Erdoğan'la bir meklektaşımızın esprisiyle başlayan diyaloğun konusu da bu oldu.

ERDOĞAN, OBAMA'YA MEKTUP YAZMAYI DÜŞÜNÜYOR MU?

Törende verdiği mesajların üzerine soru yanıtlamak istemediği belli olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fethullah Gülen'in iadesi için Abd Başkanı Obama'ya mektup yazmayı düşünüyor musunuz" sorusuna, "Ben zaten bu konuyu kendisiyle daha önce görüştüm" yanıtını verdi.

Dünkü sohbet sırasında, Obama'yı kastederek, "Yeni bir girişimiz olur mu?" sorusunu yönelttiğimiz Erdoğan, "Vakti zamanı gelince o da olur" yanıtını verdi. "Yakın zamanda olur mu?" ısrarı üzerine de, "Şimdi konuşturmayın beni" dedikten sonra, "Vakti saati gelince o da olur" ifadesini yineledi.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=