Lütfen bekleyin..

AKP ve HDP Anlaştı: Süreç kamuoyundan daha da saklanacak !

Pazarlık maddelerinin bir bölümü deşifre oldu, AKP zora düşünce de HDP ile anlaşma yaptı !

Kobani bahaneli eylemler sonrasında köşeye sıkışan AKP iktidarı HDP'ye iyice teslim olmaya başladı.

Özellikle geçtiğimiz hafta, Abdullah Öcalan’ın taslağında yer aldığı öne sürülen başlıklar, Sırrı Süreyya Önder’in "pakette özerklik de var" açıklamaları, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın Meclis gündemindeki iç güvenlik paketinin yasalaşması durumunda sokaklarda eylem yapılacağını açıklaması AKP'yi iyice zorda bıraktı. Çünkü Türk Milleti'nden sakladıkları pazarlık maddeleri bir bir ifşa olmaya başladı...

“Basın üzerinden polemik olmasın” anlaşması

Basın üzerinden girilen polemikler, taraflar arasında üzerinde uzlaşmaya varılan başlıkların önüne geçince, hükümet ile HDP arasında iletişimde yeni bir dönem başlatma kararı alındı.

Hafta başından bu yana çözüm sürecinde bu yeni dönem yürürlükte. Varılan anlaşma, “Basın üzerinden polemiklere girilmemesi için daha kontrollü bir iletişim dönemi” olarak tanımlanıyor.

İmralı ziyareti

Abdullah Öcalan’ın “Demokratik Müzakere Taslağı”nın Kandil’de KCK yöneticileriyle ele alınmasının ardından HDP heyeti, İmralı’ya gitmeyi bekliyor. Bu görüşmeye özellikle Ulusal Kürt Konferansı ve Kuzey Irak yönetimi ile ilişkiler konusunda yapılacak görüşmeler kapsamında dönem dönem heyete katılması planlanan Leyla Zana’nın da dahil olması gündemde. Zana ve Sırrı Süreyya Önder’in bu çalışmalar kapsamında ayrıca görüşmeler yapabileceği de belirtiliyor.

HER ŞEY GİZLENECEK !

AKP-PKK-HDP-Öcalan arasında yürüyen "süreç"te Türk Milleti'nden bir çok pazarlık maddesinin saklandığı aşikar.

Durum böyleyken AKP ile HDP işi daha da ileriye götürerek "sürecin tamamen gizli yürütülmesi" konusunda da anlaştı.

Al Jazeera’ye bilgi veren kaynaklar, bundan sonra somut bir gelişme olduğu takdirde konuyla ilgili bilgilerin kamuoyuyla paylaşılmayacağını söyledi. İzleme heyetinin oluşturulması konusunda ise temaslar devam ediyor.

HABER FEDAİ
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=