Lütfen bekleyin..

Abdulkadiroğlu operasyonun detaylarını anlattı

Samanyolu TV Ankara Temsilcisi Abdullah Abdulkadiroğlu Bugün TV'de katıldığı programda bugün medyaya yapılan operasyonun detaylarını açıkladı.

Bugün sabahın ilk ışıklarında medyaya yönelik yapılan "yolsuzlukları karartma operasyonu"nun etkileri devam ediyor.

Samanyolu TV Ankara Temsilcisi Abdullah Abdülkadiroğlu da Bugün TV'de medyaya yapılan operasyonunun gerekçelerini açıkladı.

Faruk Mercan'ın sorularını yanıtlayan Abdulkadiroğlu, operasyona gerekçe gösterilen Taşhiyeciler Grubu'nu detaylı olarak anlattı.

Abdulkadiroğlu bugünkü operasyona dair şunları kaydetti:

"2010'da yapılan operasyonda Tahşiyeciler isimli örgütün bazı yöneticileri başındaki kişiyle beraber tutuklanmışlar. Bu kişiler 17 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilmişler. Bu operasyonun Samanyolu Tv'de yayınlanan "Tek Türkiye" dizisinde kaldı ki bu dizi gerçek şahısları konu edinmeyen ve bunu da dizinin sonuda da bir mizansenden oluşmaktadır diye ifade ediyorlar. Türkiye meseleleri ile ilgili senaryo üreterek yapılmış bir dizi.

Suçlama STV'deki "Tek Türkiye" dizisinde bu dizi oynandı. İstanbul Emniyetindeki bazı görevlilerde bunu emir telakki etti. Bizim dizide karanlık bir kurul var. Kurtlar Vadisi gibi bir dizi bu. Türkiye'de oynanan oyunları deşifre eden ama dizinin senaryosu olmamış ve olacak şeyleri anlatan bir dizi değil bu. O günün gündeminden oluşan bir dizi bu. Senaristler oturuyorlar o gün gündemde ne var o gündemi yorumlarayarak senaryolaştırıyorlar.

Orada Tahşiye'den bahsediyorlar bir kaç kişi. Buna da şuradan geliyorlar; 2009 yılında Fethullah Gülen Hocaefendi bir konuşmasında Tahşiye'den bahsediyor. Şöyle diyor; "Önceden Hizbulvahşet'le bir şey yaptılar sonra da El Kaide ile yaptılar. Şimdi de Tahşiye diye bir şey çıkarırlar."

2010 yılının 22 Ocak tarihinde de bu operasyon yapılıyor. Hocaefendi 2009 Nisan ayında bahsediyor sohbetinde. Ondan sonra da dizide de bir kaç kere geçmiş bu. Şunu hiç kimse konuşmuyor. Burada emniyetle ilgili belgeler var. Diyorlarki; Hocaefendi Tahşiye'den bahsetti "Tek Türkiye" dizisi de bundan bahsetti. Hemen emniyet bundan kendine bir görev çıkardı gittiler Tahşiyeciler'i aldılar. Tahşiyeciler'in aldığı daha doğrusu El Kaide terör örgütü bağlantılı yapılan bir operasyon ama Tahşiyeciler olarak geçmiyor.

8 Ocak 2010 tarihinde emniyet operasyon talimatı vermiş ve bu operayonun talimatını veren o dönemin emniyet genel müdürü şuan AKP milletvekili olan Oğuz Kaan Köksal."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=