Lütfen bekleyin..

Fethullah Gülen’in ‘tahşiyeciler’ konuşması

6 Nisan 2009'da yayımlanan Fethullah Gülen'in sohbet videosunun delil dosyasında yer aldığı iddia ediliyor.

37 kişinin isminin yer aldığı ‘taşhiyeciler’ soruşturmasında Fethullah Gülen hakkında uluslararası yakalama kararı çıkarılmasının planlandığı iddia ediliyordu.

SÖZCÜ’nün emniyet kaynaklarından edindiği bilgiye göre soruşturmanın gidişatına göre Fethullah Gülen’in ‘1 numara’ olarak dosyaya dahil edilebileceği öğrenildi.

Soruşturmanın çıkış noktası olan gösterilen ‘taşhiyeciler’ ile ilgili Fethulah Gülen’in yaklaşık 5 yıl önce yaptığı bir konuşma soruşturmanın delil dosyasına girdiği iddia edildi.


Henüz Taşhiyeciler Grubu’na yönelik herhangi bir soruşturma yokken Gülen’in 6 Nisan 2009′da internet sitesine konulan bir konuşmada “Türkiye’de de Hizbul vahşetten sonra El-Kaide’yi icat ettiler. Yarın daha başka şeyler de icat edebilirler. Mesela Tahşiye diye bir şey icat edebilirler. Onları güçlendirirlerse ellerine silahlar da verebilirler. Adlarına da Tahşiyeciler derler. Sonra da Kalaşinkoflar verirler ellerine, iki yerde bir şey yapınca bunlar. Demek ki imkân bulunca bunlar da silahlanabiliyor. İnsanlara terörist damgasını vuracaklar orada” dediği görülüyor.

kaynak: sözcü
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=