Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın'dan 2015 seçimleri için çarpıcı açıklamalar

Koray Aydın'dan 2015 seçimeri için çarpıcı yorum...

S Haber Tv'de canlı yayın konuğu olan MHP Trabzon milletvekili Koray Aydın AKP Hükümeti'nin Öcalan'la masaya oturup Türkiye üzerine pazarlık yaptığını ifade ederek "halkımızın bu konuda uyarılması, sinir uçlarına dokunulması lazım. Bu görevi de MHP olarak biz yapacağız" dedi.

"TEK BAŞINA İKTİDAR OLMA ŞANSI YOK"

"AKP bu seçimde ciddi oy kaybedecek" diyen Koray Aydın AKP'nin tek başına iktidar olma şansının kalmadığını son seçimerde ortaya çıkan verilere göre şöyle anlattı:

"AKP'DEN MHP'YE OY AKIŞI VAR"

"Ben yakın hedeften konuşmaktan yanayım. Her parti tek başına iktidar olmak isrter ama görünen o ki AKP şu an tek başına iktidar olamayacak. AKP bu sebepten dolayı korku içerisinde. Son mahhali seçimlerde AKP 2 milyon 300 bin oy kaybetti MHP'nin ise oyları 2 milyon 300 bin arttı, CHP ise oylarını muhafaza etti. AKP'den MHP'ye bir geçiş var.

"MHP'NİN OYU BİR PUAN ARTARSA..."

Mahalli seçimlerde alınan oylar ile hesap yapıldığında MHP 95 vekil çıkartıyor. AKP de 276 bandında. Demek ki MHP'nin oyu bir puan daha artarsa AKP'nin tek başına iktidar olma şansı kalmıyor. Kaldı ki bu konjöktür değil 1 puan MHP'nin çok daha fazla kuvvetleneceğini ortaya koyuyor. O bakımdan herkes hesabını AKP'nin tek başına iktidar olması üzerine yapmasın. Yarın hesap görülecekse; bu ülkede zulüm yapanlar adaleti yerle bir edenler, Atatürk'ün rejimini ortadan kaldırmayı düşünenler şöyle bir silkinip kendilerine gelsinler. Çünkü biz bu ülkeyi sokakta bulmadık, sahipsiz değil. O sebeple herkes yaptıklarının hesabını verecekler akıllarında bulundursunlar.

Kaynak: HABER FEDAİ
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=