Lütfen bekleyin..

AKP'nin uydurduğu çağrıyı yapmak bir yana, bebek katili Öcalan'dan tehdit mesajı geldi !

AKP'nin sözde "çözüm süreci" ile rol biçtiği ve bir dediğini iki etmediği bebek katili Öcalan dün HDP ile görüştü. Öcalan ile görüşen PKK uzantısı HDP bugün bir açıklama yaparak Öcalan'ın istek ve tehditlerini kamuoyuna duyurdu.

Abdullah Öcalan'ın HDP'nin İmralı heyetiyle dün yaptığı görüşmede, 'mutlak eylemsizlik' çağrısı yapıp yapmayacağı merak ediliyordu. Çünkü günlerdir AKP ve medyası "silahlar susuyor" palavrasını yayıyor...

HDP'den yapılan açıklamaya göre Öcalan bunun yerine, hükümeti yasal düzenlemeler konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye çağırdı.

TEHDİT ETTİ: "GEREKLİ CİDDİYETİ GÖSTERMEZSENİZ KAOS OLUR"

Heyetten yapılan açıklamada, "Tarafların belirtilen hususlarda süreci doğru, ciddi ve kararlı yürütmesi halinde, en fazla 4-5 ay içinde tüm Ortadoğu'nun geleceğini belirleyecek büyük demokratik çözümün sağlanabileceğini vurgulayan Öcalan, bu ciddiyet ve kararlılığın gösterilmemesi durumunda, bölgesel kaosun derinleşeceği ve darbe mekaniğinin sonuç alabileceği uyarısını yapmıştır." ifadeleri kullanıldı.

"YASAL GÜVENCELER OLMAZSA OLMAZ"

Abdullah Öcalan, sürecin bundan sonraki tüm aşamalarında, demokratik çözümün yasal güvencelerinin oluşturulmasının elzem olduğunu, bu güvenceler sağlanmadan nihai barış ve demokrasi hedefine varmanın mümkün olmadığını bildirdi.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=