Lütfen bekleyin..

"AKP'li Melih Gökçek ve Cemaat ilişkisi ?"

CHP - CEMAAT İLİŞKİSİ VAR DEDİ, CHP'Lİ GAZETECİ BU VİDEOYU YAYINLADI !

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Melih Gökçek, CHP ile cemaatin işbirliği içinde olduğunu söyledi.

Gökçek dün öğlen saatlerinde Twitter adresinden aynı politika doğrultusunda mesajlar yazdı ve Gerçek Gündem Genel Yayın Yönetmeni Barış Yarkadaş'ı hedef aldı .

Yarkadaş'a tweet atan Gökçek "Yazını okudum (...) çalışman boşa gayret Kemal Kılıçdaroğlu şu an 'paralel yapı'nın dediğinin bir gram dışına çıkamaz" iddiasında bulundu.

Yarkadaş ise Gökçek'e şöyle cevap verdi:

"Melih Bey, ''paralel yapı'' ile CHP arasında bağ olduğuna ilişkin tek bir kanıt bile ortaya koyamadınız.
''Paralel'' dediğiniz yapıyı besleyip büyüten, kaynakları aktaran AKP idi; sizdiniz... Daha düne kadar kolkolaydınız..
CHP ile PARALEL'in arasında olduğunu iddia ettiğiniz bağı ispatlayın, gazeteciliği bırakayacağım..."

Yarkadaş ardından Gökçek'e, "Tayyip Bey, tüm talimatlarına rağmen, ''Kültür Bakanlığı''ndaki ''paralelciler''i tasfiye ettiremiyor.. Niye ki acaba?" sorusunu sordu.

Gökçek, Yarkadaş'ın bu sorusuna yanıt vermezken tweetlerine şöyle devam ederek, "BİLDİĞİN GİBİ KK VE CHP MV'LERİ17 ARALIK ÖNCESİ PARALEL YAPI İLE İLGİLİ SAYISIZ ARAŞTIRMA ÖNERGESİ VERDİLER...ŞİMDİ AYNI GÖRÜŞTE İSE VE PARALEL YAPIYA KARŞI İSE, AÇIKTAN HÜKÜMETE DESTEK VERMELİLER. DESTEK VERMİYORSA PARALEL YAPININ ESİRİDİR...O KADAR...BİZ KASETLE TAKİP ETMİYORUZ Kİ,GÖRÜNTÜLÜ İSPAT EDEBİLELİM.AMA ABB SEÇİMLERİNDEN BİR BELGEYİ SEN YAYINLAMIŞTIN?HATIRLADIN MI? NE O BARIŞCIM SIKIŞTIN MI?TIKLASANA..." sorusunu sordu. Yarkadaş ise, "Başkan, ben ne sıkışırım, ne terlerim. Çok şükür duruşum dimdiktir. Tek sorunum şu: İnternete senin kadar girecek vaktim yok. başkan tüymedim, yayın var akşam 21.00'de halk TV'de ona hazırlanıyorum.." yanıtını verdi.

Fotoğrafta CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın yanında bulunan AKP Çorum eski Milletvekili Suat Kınıklıoğlu'nun seçim gecesinden çekilen görüntüsü yer alıyordu.

Yarkadaş fotoğrafı görünce Twitter'dan şöyle yazdı, "başkan, ben de birşey ispat edebileceksin sandım:)) boşuna beklemişim... AKP'li eski vekilin fotosu o sizin kankanız yani:)"

Gökçek bu cevaplar üzerine, "SEVGİLİ TWİT ALEMİ...BARIŞ YARKADAŞ CHP'Lİ İNTERNET SİTE SAHİBİ VE ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM CHP MV ADAYI...?" yazdı. Yarkadaş ise "Siyasete girmemden sen de çekiniyorsun" cevabını verdi.

Gökçek bu kez yine aynı fotoğrafa gönderme yaparak, "CHP ile cemaatin ilişkisini ispatladım gazeteciliği bırakacak mısın?" diye sordu. Yarkadaş bu soruya, "Peki itiraf ediyorum... işte cemaat ile partinin ilişkisi... " cevabını vererek Twitter takipçilerinde merak uyandırdı.

Herkes Yarkadaş'ın neyi itiraf edeceğini beklerken ve ardarda mesajlar yağarken. Yarkadaş 4 dakika sonra önce bir video ardından ise bir fotoğraf paylaştı.

Fotoğrafta Melih Gökçek'in Fethullah Gülen'le çekilmiş bir görüntüsü. Videoda ise, Melih Gökçek'in Fethullah Gülen'e övgüler yağdıran konuşması vardı.

Böylece Melih Gökçek ile Barış Yarkadaş arasında süren polemik Yarkadaş'ın yayınladığı fotoğraf ve video ile sona ermiş oldu.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=