Lütfen bekleyin..

Asker şehit eden silah bakın nerelerde kullanılmış

Silah astsubayın evinden çalındı, polise karşı kullanıldı sonra üstçavuş Nejdet Aydoğdu'yu şehit etti.

Diyarbakır 'da şehit edilen Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun Muğla'da yakalanan cinayet şüphelisiyle birlikte ele geçirilen silahın, daha önce Adana’da bir astsubay ın evinden çalındığı ve bir narkotik operasyonunda polise karşı kullanıldığı belirlendi.

Alınan bilgiye göre, 29 Ekim Çarşamba günü Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde meydana gelen olayda, Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığı'nda görevli olan astsubay Necdet Aydoğdu'nun, yanında hamile eşi olduğu sırada maskeli 2 kişinin silahlı saldırısı sonucu şehit edilmesiyle ilgili yürütülen çalışmada ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.

NARKOTİK OPERASYONUNDA KULLANDILAR

Adana'da bir narkotik operasyonu sırasında polise ateş eden kişinin kullandığı silaha ait boş kovanların, Diyarbakır'da Astsubay Nejdet Aydoğdu'nun şehit edilmesi olayında kullanılan silaha ait kovanlar ile eşleştirilmesi sonucu her iki olayda da aynı silahın kulanıldığı belirlendi.

Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri, astsubayın şehit edildiği, narkotik operasyonunda da polise ateş edildiğini belirlediği silahın daha önce Adana’da bir astsubayın evinden çalındığını tespit etti. Ekipler, her iki olayda da kullanıldığı sanılan silahın Muğla'nın Ortaca ilçesinde Yunus Emre T.'de olduğunu belirledi.

Gözaltına alınan Yunus Emre T.'nin olaylarda silahı kullanıp kullanmadığının belirlenmesine çalışılıyor.

SALDIRGAN ORTACA'DA YAKALANDI

Diyarbakır'da geçen 29 Ekim'de eşiyle birlikte semt pazarında alışveriş yaparken şehit edilen Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun cinayet şüphelisi 30 yaşındaki Y.E.T., Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde yakalanıp gözaltına alındı. Polis, 'yardım ve yataklık' suçlamasıyla türkü bar işletmecisi 50 yaşındaki C.A.'yı da gözaltına alırken, saldırıda kullanıldığı sanılan tabancanın da ele geçirildiği belirtildi.

Olay, geçen 29 Ekim'de saat 16.50 sıralarında Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'ndeki semt pazarında meydana geldi. Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı'nda görevli 25 yaşındaki Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu, aşeren hamile eşi Esra Aydoğdu'na meyve almak istediği sırada yüzü maskeli iki kişinin silahlı saldırısına uğradı. Ağır yaralanan Astsubay Aydoğdu, tedavi gördüğü hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Polis ve jandarma ekipleri, olayın ardından kaçan saldırganları yakalamak için geniş çaplı araştırma başlattı.

Şehit Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun her yerde aranan cinayet şüphelilerinden Y.E.T., saklandığı Terzialiler Mahallesi'ndeki bir türkü barda yakalandı. Ayrıca Y.E.T.'nin saklanmasına yardım ettiği ileri sürülen işyerinin işletmecisi C.A. da gözaltına alındı.

ASTSUBAYI ŞEHİT ETTİĞİ İLERİ SÜRÜLEN ŞÜPHELİ ADANA'YA GETİRİLDİ

Diyarbakır'da astsubay Necdet Aydoğdu'nun şehit edilmesini karıştığı iddiasıyla Muğla'da gözaltına alınan 30 yaşındaki Yunus Emre T., Adana'ya getirildi.

TABANCA ADANA'DA TORBACI ÇATIŞMASINDA DA KULLANILMIŞ

Olay yerinde ele geçirilen boş kovanların balistik incelemesinde tabancanın 3 Ocak 2013'de Adana'nın Kiremithane Mahallesi'nde 3 kişinin yaralandığı torbacıların çatışmasında da kullanıldığını ortaya çıkarttı.

Bu gelişme üzerine çalışma başlatan Adana polisi, torbacı çatışmasında tabancayla ateş ettiği belirlenen Yunus Emre T.'nin Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde gizlendiğini saptandı. Ortaca İlçesi'nde dün düzenlenen operasyonda Yunus Emre T., ile kendisine yardım ve yataklık ettiği iddia edilen bar işletmecisi C.A., yakalandı. C.A., Muğla'da sorgulanırken üzerinden bir tabanca çıkan Yunus Emre T. ise daha önceki torbacı çatışmasıyla ilgili sorgulanmak üzere Adana'ya getirildi. Gece sağlık kontrolünden geçirilen Yunus Emre T., Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorguya alındı.

Polis, astsubayı şehit eden tabancayı Adana'daki torbacı çatışmasında Yunus Emre T.'nin mi yoksa başka birinin mi kullandığını belirlemeye çalışıyor. Ayrıca, Yunus Emri T.'nin astsubayın şehit edilmesine karışıp karışmadığı, tabancanın Diyarbakır'a kim tarafından nasıl götürüldüğü de araştırılıyor.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=