Lütfen bekleyin..

AKP’li Ensarioğlu: Devletin boşalttığı alanları PKK doldurdu

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, çözüm sürecinde gelinen noktaya ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu. "Süreç"le birlikte bölgede oluşan boşluğun PKK tarafından doldurulduğunu belirten Ensarioğlu "PKK istese 1 milyon kişiyi yürütür" dedi.

Galip Ensarioğlu, Diyarba-kır’da çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. PKK’nın kontrolsüz bir örgüt olmadığını, örgütü iyi tanıyanların iyi bildiğini dile getirdi. “PKK, 1 milyon insanı Diyarbakır’da yürütür, bir tek taş dahi attırmayabilir. Ama isterse 1 milyon insanı bir seferde de terörize edebilir.” diyen AKP’li vekil, sözlerini şöyle sürdürdü: “Barış sürecinin devam ettiği bir dönemde, birilerinin barış sürecini sıkıntıya sokacak, seyrini değiştirecek birtakım suikastlar, faili meçhuller işlemesi örgüt için de kabul edilebilir bir şey değil. Ama siz bu vesayet sistemlerini çoğaltırsanız, kendi içinizde birçok yapı oluşturursanız, bu yapıların bir kısmı gider bir istihbarat birimi ile başka ülkeler ile ilişkilenir.”

DAĞDAN İNMEDİLER, DAĞA ÇIKTILAR !

Galip Ensarioğlu, geçtiğimiz yılın temmuz ayında ise “Dağdaki militanlar indirilmeye çalışılırken, diyalog sürecinin başlamasından bu yana 2 bin 200 kişi dağa çıkarıldı.” ifadelerini kullanmıştı.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=