Lütfen bekleyin..

Erdoğan'ın Ak Saray'ı - Muaviye'nin sarayını akıllara getirdi

"Ey Muaviye! Bu sarayı halkın parası ile yaptırdıysan hırsızlıktır, haksızlıktır. Eğer bu sarayı kendi paranla yaptırdıysan israftır, haramdır. Derhal yık bu sarayı..."

ERDOĞAN'IN AK SARAY'I VE EBUZER İLE MUAVİYE'NİN SARAY TARTIŞMASI

Önce Başbakanlık olarak planlanan, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesi ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na nam-ı diğer AK SARAY'ın yapımına harcanan para gündemdeki yerini koruyor.

Tam 1 Katrilyon 370 trilyonun harcandığı AK SARAY'la ilgili Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da harcanan rakamın yüksek olduğunu ve kendisinin israfa karşı olduğunu söylemişti.

Tartışmalar öyle boyutlara vardı ki sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün açıklama yapmak zorunda kaldı.

Erdoğan, hem 1 Katrilyon 370 trilyon liraya mal olan AK SARAY hem de 410 trilyon liraya alınan uçağın özetle ihtiyaç olduğunu iddia etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamaları Ebuzer El Gıfari ile Muaviye arasında yaşanan o meşhur tartışmayı akıllara getirdi.

O tartışma özetle şöyleydi:

Hz. Muaviye'nin Sarayına giden Ebuzer, sarayı incelemiş, Muaviye'nin karşısına çıkmış, önündeki tepsiyi devirerek şöyle demişti:

"Yoksullar inlerken sen bu sarayda mı tepineceksin? Bunun hesabını öte tarafta nasıl vereceksin Ey Vali? Ey Muaviye! Bu sarayı halkın parası ile yaptırdıysan hırsızlıktır, haksızlıktır. Eğer bu sarayı kendi paranla yaptırdıysan israftır, haramdır. Derhal yık bu sarayı..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=