Lütfen bekleyin..

PKK'dan havai fişekli 'özerklik' kutlaması

PKK bir mahallede daha havai fişekler eşliğinde özerkliğini ilan etti. YDG-H tarafından yapılan açıklamada "Özgürleştirdiğimiz bu mahalleye Gelhat Pirosi adını veriyoruz" denildi.

Terör örgütü yandaşları Şırnak'ın Cizre ilçesinden sonra Silopi'de de özerklik ilan etti.

Geçtiğimiz günlerde Cizre'de özerklik ilan edip iki mahalleyi hendeklerle sözde "kurtarılmış bölge" ilan eden terör örgütü yandaşları bu kez de Silopi'de özerklik ilan etti.

Afyon Kampında AKP milletvekilleri, başta Beşir Atalay olmak üzere Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı Çözüm Süreci konusunda topa tutmuş, bölgede kamu düzenin PKK'nın eline geçtiğini söylemişlerdi.

Hatta bazı vekiller, PKK'dan dolayı köylerine bile gidemediklerini ifade etmişti.

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın da terör örgütü'nın şehirlere indiğini ve bu şartlarda seçimlerin bile tehliye girebileceğini söylediği gündeme gelmişti.

Bu konuda en net itiraf Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Etyen Mahçupyan'dan gelmiş, "Güneydoğu'da kamu düzeni PKK'nın eline geçti" demişti.

İşte AKP'li milletvekillerinin bu söylemlerinin Güneydoğu'da terör örgütü PKK yandaşları tarafından pratiğe geçirildiğine dair yeni görüntüler ortaya çıktı.

PKK SİLOPİ'DE ÖZERKLİK İLAN ETTİ

Terör örgütü yandaşları Cizre'den sonra yine Şırnak'ın bir başka ilçesi Silopi'de de ÖZERKLİK ilan etti... Yüzleri poşulu olan terör örgütü yandaşları, sokak ortasında yürüyüş yaptı, basın açıklaması okudu ve özerklik ilan etti.

Bu sırada tıpkı Cizre'de olduğu gibi hiçbir orada olmaması ve olaylara müdahale etmemesi dikkat çekti.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=