Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den AKP'ye: Şantaj altında mısınız?

Artan terör saldırıları ve Peşmerge'nin Türkiye'den Kobani'ye geçişine, MHP lideri Devlet Bahçeli çok ağır sözlerle tepki gösterdi.

İktidarı hedef alan bahçeli, vatana ihanet suçlaması yöneltti, sözde "çözüm süreci"nde müzakerelerin hala sürdürülmesini eleştirdi.

Erdoğan ve Davutoğlu'na seslenen Bahçeli, "Sayın Davutoğlu, Sayın Erdoğan sizi tehdit ediyorlar, korktuklarınız mı var, size neler söylüyorlar? Erdoğan ve Davutoğlu şantaj altında iseniz açıklayınız, korkmayınız. Durmayınız, korkmayınız, itiraf ediniz, kaçmayınız" çağrısında bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından önemli bölümler:

ÇÖZÜM SÜRECİ TAM BİR CURCUNA

AKP bundan sonra iki düşünüp bir konuşacaktır. Ağızlarının perhizini bozmaya yanaşmayacaklardır. Baş danışmanı bir TV programında yönetimin PKK elinde olduğunu açıklamıştır. AKP ne söylerse söylesin. Bizim tespitimiz Türkiye’nin çöküşe gittiğidir. PKK kanlı eylemlerini artırmaktadır.

Türkiye çözülmeyle kanlı savaş tahditleri arasına sıkıştırılmıştır. Erdoğan başbakan iken grup toplantısında bölünmeyi umut olarak lanse etmiştir. Bahar kalıcı olarak diye konuşmuştur, neyin kalıcı olduğu ortadadır. Süreç tam bir curcuna tam bir kaostur. Çözümle neyin amaçlandığını açık açık anlatsınlar.

ŞANTAJ ALTINDAYSANIZ AÇIKLAYIN

Soruyorum; Terörist başının hazırladığı yol haritasının çözüm süreciyle ilgisi var mıdır? AKP vekillerinin bilmediği, bakanları kurulu koltuğun oturanlarının bir çoğunun öğrenemediği bu çözüm süreci nedir? Sayın Davutoğlu, Sayın Erdoğan sizi tehdit ediyorlar, korktuklarınız mı var, size neler söylüyorlar? Erdoğan ve Davutoğlu şantaj altında iseniz açıklayınız, korkmayınız. Durmayınız, korkmayınız, itiraf ediniz, kaçmayınız… Eğer oyuna geldiyseniz, itiraf edemeyecekleriniz varsa milletimizin şefkatine sığınınız.

PEŞMERGEYE YOL AÇMAK VATAN HAİNLİĞİDİR

Peşmergeye yol açmak vatan hainliğidir. Bu geçisin tezkereyle ilgisi yoktur. Peşmergenin geçişine yeşil ışık yakanlar suç işlemişlerdir. Kürdistan inşası için AKP bizzat devreye girmiştir, ABD bizzat devrededir. Obama’yı bu kadar seven kalabalıkların Türkiye’de ne işleri vardır? Hem ekmeğimizi yiyip suyumuzu içecekler bir taraftan da askerimize kurşun sıkacaklar. Bu kahpeliktir. AKP PYD’ye silah sağlamaktadır. Kobani’de sivil kalmadı dedikten sonra TIR’la yardım göndermek ihanettir.

Sayın Davutoğlu partimize soru yöneltti. Kobani için siz ne yapacaksınız dedi. Sayın Davutoğlu sizin yapmadıklarınızı yapmak, yaptıklarınızı yapmamak emin olun ki Türkiye’yi düzlüğe çıkaracaktır. Politikamız nettir, gideceğimiz yer bellidir. MHP Türkiye’dir, Türk milletidir.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=