Lütfen bekleyin..

Silahlı şahıs, 1,5 saatte ikna edildi

Ümraniye'de, kavgaya müdahale eden polisin silahını alıp havaya ateş açan şahıs, 1,5 saat sonunda ikna edilebildi.

ÖzeL harekat polislerinin de önlem aldığı olayda ikna edilen şahıs, polis merkezine götürüldü.

Olay sabah saat 08.30 sıralarında Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi Hamza Yerlikaya Bulvarı üzerinde meydana geldi. Polise ulaşan ihbarda trafik nedeniyle 2 kişinin kavga ettiği bilgisi üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi. Ancak olay yerine gelen polis ekibi, olayın trafik yüzünden değil iki kişi arasında yaşanan bir gerginlikten kaynaklandığını belirledi. Kavgaya müdahale eden polis iki kişiyi de ayırmaya çalıştığı sırada kavga eden kişilerden Ali isimli şahıs, polisin silahını alarak kaçtı.

Havaya ateş eden kişiyi sakinleştirmek ve elindeki silahı almak için olay yerine müzakereci polisler sevk edildi. Uzman polisler çelik yelek giyerek yaklaştıkları eli silahlı kişi ile uzun süre sohbet ederek sakinleştirmeye ve elindeki silahı almaya çalıştı. Ancak Ali isimli kişi silahı teslim etmeye yanaşmadı. Bir ara sakinleşmesi için şüpheliye sigara yakıp uzatan polis memurunun girişimi de sonuç vermedi. Müzakereler sırasında eli silahlı kişinin havaya ateş etmesi de kameralara yansıdı. Havaya ateş edilmesi sırasında büyük panik yaşandı.

Müzakerelerin sonuç vermemesi üzerine olay yerine özel harekat polisleri sevk edildi. Keskin nişancı polislerden biri olay yerini gören balkonlardan birine çıkarak pozisyon aldı. Bu sırada müzakerece polislerin çabası da devam etti. Yaklaşık bir buçuk saat süren çabanın ardından polisler, eli silahlı kişiyi ikna etmeyi başardı. Silahı polise teslim eden kişi, özel hareket polislerinin kullandığı araca alınarak polis merkezine götürüldü. Şüphelinin aşırı derecede alkollü olduğu belirtildi.

Öte yandan görgü tanıklarının biri, yakındaki iş yerindeki çalışanının da eli silahlı kişi tarafından darp edildiğini anlattı.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=