Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den MGK sonrası yapılan açıklamaya sert eleştiri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunduğu basın toplantısında, dün gerçekleştirilen MGK'nın ardından yapılan açıklamaya sert tepki gösterdi.

- PKK yol kontrolleri yaparken, Cizre'de özerklik ilan ederken, askerlere kurşun sıkarken, MGK üyelerinin aklı nereye gitmiştir, kalpleri ne için atmıştır?

- Cemaati tehdit olarak görenler PKK'yı kollamış, imtiyazlarla donatmıştır.
Bu müflis tutumun izahı asla yapılamayacaktır. Erdoğan ve Davutoğlu, Türkiye'ye yabancılaşmış, yabancı merkezlerin yörüngesine girmiştir. Bugün en büyük tehdit, bölücü ve emperyalist komplonun yanında Cumhurbaşkanlığını ve Başbakanlığı işgal eden, bakanlar kurulu koltuğunu dolduran bakanlardır.

- Cumhurbaşkanı ve Başbakan, çözümden ne anladıklarını Türk milletine bütün yönleriyle açıklamak zorundadır. Yüce divan yolu uzun zaman önce açılmıştır. Milleti tartışmaya açanlar hukuk devletinde cezasız kalmayacaktır.

- Türkiye'nin girdiği yol, belalarla, facialarla doludur. Türk vatanını PKK'hainlere peşken çekenler, bayrakların yakılmasını sağlayanlar bunun hesabını vereceklerdir. İhanet süreciyle PKK'ya koz veren Cumhurbaşkanın'dan Başbakan'ına kadar hepsi tökezleyeceklerdir.

- PKK'nın siyasi taşeronu olan HDP'nin 1 Kasım'da yandaşlarını sokağa davet etmesi sorun olarak görülmemiştir. Bu körlüğün izahı asla yapılamayacaktır. Erdoğan ve Davutoğlu yabancı merkezlerin yörüngesine tamamen girmiştir.

- ABD'nin kuyruğuna takılarak siyasi ikballerini garantiye alma pervasızlığına girenler rüzgar ektikleri yerde fırtına biçeceklerdir. Kanlı terörün 30 yıldır yapamadığını AKP ile hayata geçirmiştir. Türk milleti arasında etnik husumet tohumları ekilmeye başlamıştır.

- PKK terörü ile bütün Kürt kardeşlerimizin bir tutulması tarihi bir yanılgı ve gaflettir. AKP hükümetinin bu konudaki yaklaşının temel sakatlığı etnik bölücülük sorununu Kürt kardeşlerimizin tamamını ilgilendiren bir sorun olarak addetmesidir. Buna herkesten önce MHP karşı çıkacaktır. MHP sokağa çekilme oyunlarına kapılmayacaktır. Sabırla son sözü söyleme gününü beklemektedir.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=