Lütfen bekleyin..

Şehit Eşi Cenazede Haykırdı: Kanı Yerde Kalmayacak

Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi'ndeki semt pazarında eşi Esra Aydoğdu ile birlikte alışveriş yaparken aşeren eşine meyve almak istediği sırada yüzü maskeli iki kişinin silahlı saldırısına uğrayan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan 25 yaşındaki Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu için bugün memleketi Ordu'nun Ünye İlçesi Pelitliyatak Mahallesi'nde tören düzenlendi.

Törende ayakta durmakta zorlanan şehit eşi "Şehidimin kanı yerde kalmayacak" sözleriyle yaşadığı acıyı dindirmeye çalıştı.

VATANDAŞLAR SLOGAN ATTI

Merkez Camiinde yapılan törene Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, İzmir bağımsız milletvekili Ertuğrul Günay, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, askeri erkan, Diyarbakır'dan gelen asker arkadaşları daire müdürleri, STK temsilcileri ve Vatandaşlar katıldı. Yaklaşık 5 bin kişinin yer aldığı törende, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları atıldı.

HAMİLE EŞİ GÜÇLÜKLE AYAKTA DURDU

Bankacı olan eşi 23 yaşındaki Esra ve annesi 60 yaşındaki Ayşegül Aydoğdu tören boyunca güçlükle ayakta durdu. Gözyaşları döken aileyi yakınları ve görevli kadın askerler teselli etmeye çalıştı.

"KANI YERDE KALMAYACAK"

Merkez camiinde cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığına götürüldü. Mezarlıkta aniden başlayan sağanak yağış nedeniyle vatandaşlar iki dev Türk bayrağını kabrinin üzerinde açarak şehit cenazesini yağmurdan korumaya çalıştı. Bu sırada eşi Esra Aydoğdu, "Şehidimin kanı yerde kalmayacak" diye bağırdı. Gözyaşlarının sel olup aktığı şehidin cenazesinde, Bakan Canikli ve Milletvekili Günay aileye taziye dileklerinde bulundu. Şehit Astsubay Aydoğdu, gözyaşları arasında toprağa verildi.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=