Lütfen bekleyin..

Ömer Altıparmak: PKK ile yürütülen İhaneti gören gözlerimizi çıkarmaya çalışıyorlar

Ankara'da polislere yapılan algı operasyonu sonrası gözaltına alınan eski İstihbarat Daire Başkanı Ömer Altıparmak, mahkeme tarafından serbest bırakıldıktan sonra basına açıklamalarda bulundu.

"İHANETİ GÖREN GÖZLER..."

Adliye önünde konuşan Altıparmak, “kamuoyuna sesleniyorum, terörle mücadele eden gözler birtakım ihaneti gördü. Ama gözlerimiz çıkarılıyor, kulaklarımız oyulmaya çalışılıyor” ifadelerini kullandı.

Eski İstihbarat Daire Başkanı Ömer Altıparmak, mahkeme tarafından serbest bırakıldıktan sonra adliye önünde açıklama yaptı.

ALGI OPERASYONU ÇÖKTÜ

Kendilerine karşı oluşturulmaya çalışılan algı operasyonunun bu kararla tutmamış olduğunu belirten Altıparmak, "Ancak ömrünü devletinin milleti ile ülkesiyle bölünmez bütünlüğüne adamış böyle değerli insanların mesai arkadaşlarımın böyle kötü bir suçlama ile karşı karşıya kalmış olması hepimiz açısında çok üzücü" dedi.

Ankara'da yapılan soruşturmanın İstanbul'da yapılan soruşturmalarla mukayese edilmesi gerektiğini vurgulan Altıparmak, "Biz burada serbest kaldık ama sevinemedik. Devletinin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü için her şeyinden vazgeçen İstanbul'daki arkadaşlar serbest kalmadıktan sonra bu sevinci yaşayamayacağız. Kamuoyu ile paylaşacak, anlatacak çok şeyimiz var.

Ülkemin insanına vatandaşlarıma seslenmek istiyorum. Ben bir konuşmamda ifade etmiştim 'biz ihaneti gördük, ihaneti gören gözlerimizi çıkarmaya çalışıyorlar.' Bize isnat edilen suçları işlediler. Kendi aynalarından bu suçları bizlere yıkmaya çalışıyorlar ama bu oyunlar bu ülkede gerçek hukukçular tarafından bozulacak.

Bize yapılan bu algı operasyonunun çok fazlası İstanbul'da arkadaşlarımıza yapılmıştır ve İstanbul'da arkadaşlarımız serbest kalmadan biz asla serbest kalmanın mutluluğunu yaşayamayacağız" ifadelerini kullandı.

"EMNİYET TEŞKİLATINDAN NE AJAN NE HAİN ÇIKAR"

Müfettişler tarafından yapılan soruşturmaların hâkim kararlarını denetler mahiyette olmasının anayasal suç teşkil ettiğini dile getiren Altıparmak açıklamalarını şöyle tamamladı:

"Müfettişler âdeta tetikçi hükmünde, hâkim kararlarını bile usulsüz olarak nitelendirmektedir. Biz böyle bir dosya ile karşı karşıya kaldık. Yapılan işlemlerin tamamının hâkim kararına dayalı olarak yapılan işlemler, usulsüz isnadıyla bir yerlere çekilmeye bize karşı da ağzıma almaya hakikaten iğreniyorum.

Biz bayrağımız için varız, ülkemiz için varız, insanımız için varız. Meslekte olan arkadaşlarım bu görevlerini ifa ederken yine canlarını, hayatlarını ortaya koyup fedakârca çalışacaklar. Ben emniyet teşkilatının emekli bir mensubu olarak onların sesi olmaya devam edeceğim.

ANADOLU İNSANININ YANSIMASIDIR EMNİYET TEŞKİLATI

Şu bilinsin ki Anadolu insanın yansımasıdır emniyet teşkilatı. Emniyet teşkilatından ne ajan ne hain çıkar. Asla çıkmaz. Bir ömrümüzü adadığımız emniyet teşkilatındaki arkadaşlarıma özellikle bize misafir edindikleri andan şu ana kadar meslek etiği içinde davranan meslektaşlarıma, başta il emniyet müdürü Kadri Bey'e, şube müdürlerine ve meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=