Lütfen bekleyin..

AKP'li Yalçın Akdoğan'ın Öcalan 'U' dönüşü

Hangi sözünüze inanalım ?

Daha önce "Öcalan süreci doğru okuyor" diyen Yalçın Akdoğan'dan bir U Dönüşü geldi: Öcalan Kobani olaylarını verdiği mesajlarla tahrik etti. O olaylarda Öcalan'ın rolünün olduğunu düşünüyorum.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Kobani olaylarıyla ilgili olarak "Bu olaylarda HDP yanlış yapmıştır. Bu olayların fitilini ateşlemiştir. Ben Öcalan'ın rolü olduğunu düşünüyorum" dedi.

NTV'de gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Akdoğan Kobani protestolarıyla ilgili olarak şunları söyledi:

YALÇIN AKDOĞAN: ÖCALAN TAHRİK ETTİ

"Bu olaylarda HDP yanlış yapmıştır. Bu olayların fitilini ateşlemiştir. Ben Öcalan'ın rolü olduğunu düşünüyorum. Genel bir gidişat oluyor. Bir rüzgar oluyor Kandil'den, HDP'den başka bir yerden. Öcalan da boşa düşmemek için buna suyun akışına kendisini bırakıyor. Ona göre bir pozisyon alıyor.

Bu zaman zaman bazı olaylarda yaşandı. Ama bu olayda, böyle olduğu kanaatinde değilim. Öcalan'ın verdiği mesajın, bu olayları tahrik ettiği kanaatindeyim. HDP ve bütün bileşenleri, bu konuda bu muhtevayı yol haritasını Eylül ayında görmüştür. Bu illa bir şeyi vermek anlamına gelmiyor. Neticede bu konu görülmüştür. Konuşulmuştur. Kandil'e de aktarılmıştır. Onun üzerine tamam bu asayiş olaylarını bitirmek, Kandil vesaire gereken adımları atacak. Biz görmedik, bilmedik, duymuyoruz demeleri hiç anlamlı değil. Bizim biraz da kızgınlığımız bu konular konuşulmuş ve anlaşılmış olmasına rağmen olayların durması yerine daha da tırmandırılmasıdır."

ERDOĞAN'I BU SEFER DE YALÇIN AKDOĞAN YALANLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde 2 polisin şehit olduğu, 37 kişinin hayatını kaybettiği, okulların, dershanelerin, yurtların, kamu binalarının, bankaların yakılıp yıkıldığı, soyulduğu, talan edildiği terör örgütü PKK yandaşlarının eylemlerinin arkasında "Pensilvanya var" diyerek büyük bir iftira atmıştı.

Erdoğan'ın bu sözlerine toplumdan büyük tepki gelmişti, zira terör örgütü PKK bu olaylar sırasında Hizmet Hareketine ait birçok okul, yurt, dershane ve okuma salonlarını da yakmıştı.

Erdoğan'a bir yalanlama yaklaşık 10 gün sonra kendisine en yakın isimlerden birisi olan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'dan geldi. Akdoğan dün akşam NTV'de yaptığı açıklamada "Kobani olaylarında Öcalan'ın da rolü olduğunu düşünüyorum, Verdiği mesajlarla olayı tahrik etti" dedi...
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=