Lütfen bekleyin..

HDP'li Altan Tan'dan Bahçeli'ye çağrı: Siz de açıklayın...

MHP liderine "Sizin Ortadoğu projeniz ne? Bunu açıklayın" diye çağrıda bulunan HDP'li vekil Altan Tan, çağrıya olumlu yanıt gelirse Bahçeli'ye görüşebileceğini belirtti.

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, "Bugün Ak Parti içerisindeki 75 Kürt milletvekillerine bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bütün Ortadoğu yeniden şekilleniyor. Kürt siyaseti akşamdan sabaha değişiyor. Hükümet bütün söylediklerinin tersini 24 saat içerisinde yapmak zorunda kalıyor. Sizler neredesiniz? Kürt sorununun artık beklemeye, bekletilmeye tahammülü kalmadı." dedi.

"BAHÇELİ'YE DE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM"

"Bir çağrıyı da MHP ve Bahçeli'ye yapmak istiyorum" diyen Tan, "MHP bu süreçte Kürt meselesinin çözümüyle ilgili gelen proje ve tepkilere ilk tepki olarak 'hayır' diyor. Ben Bahçeli ile de bir polemiğe girmek istemiyorum. Bir Türk milliyetçisi olarak Türkiye'yi büyütmek istiyorsanız, güçlü müreffeh bir Türkiye için sizin Ortadoğu projeniz ne? Bunun içerisinde Kürtlerin yeri ne? Benim etrafımdaki bütün mahalle yansın. Yangından kaçanların hepsi bana gelsin. Allah korusun, beni de yaksın, ben de hiçbir şey yapmayayım. Bunun adı politika değil. Türk milliyetçilerine ve Bahçeli'ye çağrıda bulunuyorum. Sizin Ortadoğu projeniz ne? Suriye'deki Araplarla, Nusayrilerle, Ezidilerle, Türkmenlerle, Kürtlerle nasıl ilişki kuracaksınız? Siz Ortadoğu'daki Kürtleri ne yapacaksınız? Hadi Türkiye'dekileri Türk olmaya ikna ettiniz. Nasıl bir Ortadoğu ve nasıl bir Kürt politikası? Bu ülkenin bölünmemesi için nasıl bir politikanız var? Bununla ilgili MHP'li arkadaşların 'hayır'ın ötesinde nelere 'evet' diyecekleri bir politika bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Tan, "Bahçeli ile bu konuda görüşür müsünüz?" sorusuna, "Önce çağrıda bulunuyorum. Bu çağrıya olumlu yanıtlar gelirse niye görüşmeyelim." cevabını verdi.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=