Lütfen bekleyin..

Ajanlıkla suçlanan muhabirin sır ölümü

Trafik kazası (!)

Suruç'ta ölen Shim 2 gün önce AKP’li yetkililer ve MİT tarafından ajanlıkla suçlandığını duyurmuştu.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde beton mikseriyle çarpıştığı belirtilen otomobilde bulunan Lübnan asıllı ABD’li gazeteci 30 yaşındaki Serena Shim hayatını kaybetti. Shim 2 gün önce AKP’li yetkililer ve MİT tarafından ajanlıkla suçlandığını duyurmuştu. Shim’in şaibeli bulunan ölümü tepki çekerken, Press TV’den “Olayı aydınlatın” çağrısı geldi.

Evrensel'de yer alan habere göre kaza, akşam saatlerinde ilçeye bağlı Aligör Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, İran'dan yayın yapan Press TV muhabiri ABD vatandaşı Serena Shim ve kameraman Judy Irısh'in içinde bulunduğu kiralık otomobil, sürücüsü ve plakası bilinmeyen beton mikseri ile çarpıştı. Kazada Serena Shim olay yerinde hayatını kaybederken, kameramanı Judy Irısh ise yaralandı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri Irish'i ambulansla Suruç Devlet Hastanesi'ne götürdü. Shim'in cesedi ise olay yerindeki incelemenin ardından otopsi için morga konuldu. Serena Sihim ile Judy Irısh'in bir süreden bu yana Kobanê'deki gelişmeleri izlemek üzere Suruç'ta bulundukları öğrenildi.

Evli ve 2 çocuğu bulunan Shim, Suriye sınırını geçen cihatçı militanları haberleştirdiği için AKP hükümetinin kendisini ajanlıkla suçladığını ancak kendisinin bir gazeteci olarak işini yaptığını söylemişti.

Kimliği açıklanmayan beton mikseri sürücüsünün gözaltına alındığı kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Öte yandan Shim’in ajanlıkla suçlanmasının ardından şaibeli bulunan bir kazada ölmesi soru işaretleri uyandırdı. Press TV'ye konuşan Shim’in ailesi kızlarının başına gelenin normal bir kaza olmadığına inandıklarını aktardı. Shim ailesi Türkiyeli yetkililerden şüphelendiklerini ifade ederek olayın peşini bırakmayacaklarını belirtti.

Press TV yetkilisi Hamid Reza Emadi de Türkiye hükümetine çağrı yaparak Serena’nın başına tam olarak ne geldiğinin ortaya çıkarılmasını istedi.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=