Lütfen bekleyin..

Bingöl'de Emniyet Müdürü'ne yönelik saldırı sonrası yaşananlar kamerada

Bingöl'de Emniyet Müdürü ve ekibine yönelik düzenlenen silahlı saldırının ardından yaşananlar amatör kameraya yansıdı.

Bingöl'de geçen perşembe akşamı düzenlenen ve Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ile Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu'nun şehit olduğu, Emniyet Müdürü Atalay Ürker ve polis memuru Uğur Atlı'nın yaralandığı saldırıyla ilgili amatör kamera görüntüleri ortaya çıktı.

Yaşananların ardından çok sayıda polisin olay yerine geldiği ve hükümet konağına çıkan caddeye doğru hızlıca koştuğu görülüyor. Bazı polisler, etrafta güvenlik önlemi alırken, kimi polislerin de yerdeki yaralıların durumunu kontrol ettiği gözlendi. Yaralı olan Emniyet Müdürü Atalay Ürker'in kanamasını durdurmaya çalışan polisler, aynı zamanda yakında bulunan bir okulun bahçesini kontrol ediyor.

OLAY NASIL MEYDANA GELMİŞTİ?

Emniyet Müdür Atalay Ürker, Emniyet Müdür Yardımcısı Atif Şahin ve Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu, izinsiz gösteri sırasında hasar gören iş yerlerini gezdikleri sırada kimliği belirsiz kişi veya kişilerce uzun namlulu silahla saldırıya uğramış, Emniyet Müdür Yardımcısı Şahin olay yerinde, başkomiser Hatipoğlu da kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesi'nde şehit olmuştu.

Araçtan inerek Emniyet Müdürü ve beraberindekilere ateş açan teröristler, daha sonra olay yerinden kaçmıştı. Aracın Bingöl'ün Genç ilçesine doğru gittiği tespit edilmiş, özel harekat ekiplerince araç Genç ilçesi girişinde durdurulmak istenmiş, araçtakilerin, ateş açması üzerine teröristlerle özel harekat ekipleri arasında çatışma çıkmıştı. Çatışmada 4 terörist etkisiz hale getirilmişti.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=