Lütfen bekleyin..

Bekir Bozdağ HSYK seçim sonuçlarını değerlendirdi

Bakan Bozdağ, "Bağımsız yargı kazandı. Seçimler herkese hayırlı olsun. Tüm adaylara başarılar dilerim. Bu seçim hakim ve savcılarımızın kendi seçimleridir. Kendileri hakkında nihai kararı verecek en nihai seçimdir. Demokratik bir seçim olmuştur. Çoğulcu bir seçim olmuştur. Türkiye'nin yargısı kazanmıştır. Umarım seçilen yeni üyelerimiz hukukun üstünlüğüne yargının bağımsız ve tarafsızlığına bağlı kalarak görevlerini yerline getireceklerdir." dedi.

"YENİ EKİP 27 EKİM'DE GÖREVE BAŞLAR"

Bozdağ, "Tabi YSK daha resmi sonuçları yayınlamamıştır. Gayri resmi sonuçlar bunlar. Bunu beklemeliyiz. Süreç devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın atayacağı 4 üye ve seçilecek 1 üye daha var. 16 Ekim'de kurul yeni üyelerini seçecek 27 Ekim'de de göreve başlayacaklar." diye konuştu.

MUHALAFETE 159. MADDE ÇAĞRISI

Bakan Bozdağ, "Buradan muhalefet partilerine sesleniyorum. Gelin 159. maddeyi değiştirelim. Yeniden yazalım bu maddeyi. Bilindiği gibi bizden önce seçim yoktu. Biz getirdik bunu ama baktık ki bunun sonuçları kötü netice verdi. Durum ortada halkımızda bunu biliyor. O yüzden muhalefete sesleniyorum. Gelin Yargı'nın bağımsızlığı ve özgürlüğü için 159. maddeyi değiştirelim." şeklinde konuştu.

"YARGI BİR GRUBUN ELİNE GEÇERSE..."

Bozdağ, "Bağımsız aday olarak kamuoyunda özellikle bazı yayın organları bile bile 'Bağımsız' dedi. Hepsi tam 'Bağımlı' aday. Nereyle bağımlı olduklarını yazan çizenler, bizden daha iyi biliyorlar. Bunu söylediğinizde herkes başka yere çekiyor. Açık açık konuşalım Allah aşkına bunu hepimiz bilelim. Yargı eğer bir cemaatin bir grubun eline geçerse demokrasinin hukukun bağımsızlığına darbe vurulur. Yargı üzerindeki bir cemaatine kurmak istediği hegamonyaya hakim ve savcılarımız dur demişlerdir. Hepsine teşekkür ediyorum". ifadelerini kullandı.

haberler.com
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=