Lütfen bekleyin..

Mersin Tarsus'ta polise ateş açıldı: 5 yaralı

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde düzenlenen Kobani'ye destek eyleminde, açılan ateş ve taşlama sonucu 1'i ağır olmak üzere 2'si polis 5 kişi yaralandı.

Barbaros Mahallesi'nde eylemcilere müdahale eden Çevik Kuvvet Büro Amiri Serkan Yüksel, nereden ateşlendiği bilinmeyen silahtan çıkan saçma ile bacağından yaralandı.

Fahrettin Paşa Mahallesi'nde hemzemin geçit yakınlarında görev yapan polis memuru Yakup Orçun ise kafasına gelen taş ile yaralandı. Yaralanan polisler Medikal Park Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Kavaklı Mahallesi'nde devam eden olayların yaşandığı bölgede bulunan Mustafa Uzun (36) ile Mesut Koçak (41), vücutlarına isabet eden saçmalar ile yaralandı. Göğsüne saçma isabet ederek ağır yaralanan Uzun ile hafif yaralanan Koçak, Tarsus Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ameliyata alınan Uzun'un hayati tehlikesi olduğu öğrenildi.

Yaşanan olayın ardından Kavaklı Mahallesi'nde toplanan kalabalığa müdahale eden polis, grubu biber gazı ve tazyikli su kullanarak dağıttı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, bu olayı bir televizyon programındaki canlı yayında kendisine gelen mesajı aktararak duyurdu ve "Yaralananların Türkmen gençler olduğunu" söyledi.

KAYMAKAM UYARDI

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde yaşanan olaylarla ilgili açıklama yapan Kaymakam Hasan Göç, yaralı sayısını 5 olarak açıkladı.

Göç, "Şu an itibari ile 2'si polis 5 yaralı var. Sosyal medya üzerinden yapılan çeşitli asılsız açıklamalar vatandaşları galeyana getirmektedir. Bu yüzden vatandaşların sağ duyulu davranarak evlerinden çıkmamaları konusunda uyarıyoruz. Sosyal medya üzerinden yapılan çok sayıda ölü var gibi asılsız ve galeyana getirici açıklamalar, vatandaşların sokağa çıkmasına sebep olmakta, vatandaşlarla göstericilerin karşılaşmasına neden olmaktadır. Biz iki grup arasında yaşananabilecek tartışmaları ve istenmeyen durumları önlemeye çalışıyoruz. Halktan sağ duyulu davranmalarını rica ediyoruz" dedi.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=