Lütfen bekleyin..

PKK eylemleri Erdoğan'a göre 'terör' değil 'şiddet eylemi' !

Erdoğan terör örgütü PKK yandaşlarının sokakları yakıp yıkmasını, yağmalamasını ve 23 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayları "terör" değil de "şiddet eylemi" olarak niteledi.

Kobani'de yaşananları bahane edip Türkiye şehirleri adeta savaş alanına çeviren, kamu binalarını ateşe veren, marketleri, bankaları, özel mülkleri yağmalayan ve çıkan çatışmalarda 23 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylar sonrası "Ben Çözüm Sürecinin mimarıyım" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez konuştu.

Daha önce hemen her konuda kameralar karşısına geçip açıklama yapan Erdoğan'ın sözkonusu açıklamayı yazılı olarak yapması ve Köşk'ün internet sitesinden yayınlanması dikkat çekti.

Başbakan Davutoğlu'nun "örgütlü suç" diye tanımladığı olaylar için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü açıklamasındaki kullandığı dil ise dikkat çekiciydi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü açıklamasında IŞİD'in Kobani'ye saldırısını "terör saldırısı" olarak değerlendirirken, Terör örgütü PKK yandaşlarının Kobani'yi bahane edip şehirleri yakıp yıkmasını, bankaların marketlerin yağmalanmasını ve 23 kişinin öldüğü olayları "terör" değil de "şiddet olayları" diye tanımlaması ilginç bulundu.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=