Lütfen bekleyin..

Asıl niyetleri deşifre oldu: PKK'dan 'serhildan' hazırlığı

IŞİD ve PKK/PYD militanları arasında süren şiddetli çatışmaların arttığı bugünlerde Doğu ve Güneydoğu'da Kobani'ye destek altında korsan eylemler yapan PKK terör örgütü yandaşları sokakları savaş alanına çevirdi.

"SERHİLDAN" HAZIRLIĞI

PKK terör örgütünün gençlik yapılanması ve KCK mensuplarının tüm kamu kurum ve kuruluşlarını işgal etmek üzere büyük hazırlıklar yaptığı ve "SERHİLDAN" başlatmak için harekete geçtikleri belirlendi.

Okullar ve hastanelerden sonra Emniyet ve diğer kamu kurumlarını işgal ederek Türk bayrağını indirme hazırlıkları yapıldığı kaydedildi.

OKULLARDAN SONRA SIRA HASTANELERDE

Çözüm Süreci'nde AKP Hükümeti'nin verdiği tavizlerle cüretkarlığı iyice artan terör örgütü PKK, okul yakmalardan sonra yeni eylem hedefi olarak hastaneleri seçtiği belirlendi.

Van'ın ve bölgenin en büyük hastanelerinden birisi olan İpekyolu Caddesi üzerindeki Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde eylem yapan terör örgütü yandaşlarının hastaların geçişine izin vermediği ortaya çıktı.

EMNİYET LOJMANLARI ÖNÜNDE PKK GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Hastanenin karşısında bulunan Emniyet Lojmanlarının hemen yanında gerçekleştirilen eylemlerde PKK'nın gövde gösterisi yaptığı ileri sürüldü. Hasta yakınlarının isyan ettiği bu durum karşısında polisin olayları sadece seyretmesi tepkilere neden olduğu belirlendi.

212 yılında aynı hastanede nöbet tutan Polis Memuru PKK'lı teröristler tarafından kalleşçe şehit edilmişti. Güvenlik açısından riskli bir yer olan bölgede gerekli tedbirlerin alınmamış olması ise dikkat çekti. -aktifhaber
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=