Lütfen bekleyin..

Başbakan Yıldırım ve Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesi sona erdi

Başbakan Binali Yıldırım ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Merkezi'nde buluştu. Görüşmede Kanun Hükmünde Kararnameler ve mini anayasa paketi konuları yer aldı.

Başbakan Binali Yıldırım ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir araya geldi. Her iki tarafın gündemindeki en kritik madde 'Kanun Hükmünde Kararnameler'di. Öte yandan bu randevuyla CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ilk kez AKP Genel Merkezi'ne gitmiş oldu. Saat 10.00'da başlayan görüşme, yaklaşık 1 saat 45 dakika sürdü.

BİNALİ YILDIRIM KAPIDA KARŞILADI, GÖRÜŞME SONRASI ARACINA KADAR UĞURLADI

CHP Genel Baskanı Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan Binali Yıldırım'ı parti genel merkezinde ziyaret etti. Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nu protokol kapısında karşıladı.

Yıldırım ve Kılıçdaroğlu arasında saat 10.00'da başlayan görüşme, yaklaşık 1 saat 45 dakika sürdü.

Görüşmenin ardından Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nu makam aracına kadar uğurladı.

Hürriyet yazarı Murat Yetkin de görüşmeyi şöyle değerlendirdi:

"Hem AK Parti, hem CHP kaynakları bu görüşmenin 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrası siyasette ortaya çıkan yumuşamanın kalıcı olması bakımından dönüm noktası olabileceği görüşünde.

"EĞER GÖRÜŞME OLUMLU SONUÇLANIRSA..."

Eğer Yıldırım-Kılıçdaroğlu görüşmesi olumlu sonuçlanırsa bu 'Yenikapı ruhu' bakımından yeni bir başlangıç olabilir; aksi halde siyaset yeniden bir kilitlenme içine girebilir.

Aslında her iki taraf da iplerin kopmasından yana değil. Her iki tarafın gündemindeki en kritik madde de Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK).

BAŞBAKAN BAHÇELİ'DEN DE RANDEVU TALEP ETTİ

Kılıçdaroğlu ile bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den bugün için randevu talep etti.

CEVAP YARIN

MHP ise, Başbakan'ın randevu talebine yanıtını yarın yapılacak anayasa toplantısı sonrası verecek.

Haberler
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=