Lütfen bekleyin..

MHP heyeti Yayladağı'nda Türkmenleri Ziyaret Etti

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ ve beraberindeki heyet, Hatay'ın Yayladağı ilçesinde Türkmenlerin kaldığı çadır kenti ziyaret etti.

Özdağ, beraberindeki partililerle, ilçede Bayırbucak Türkmenlerinin kaldığı YİBO çadır kentine geldi. Burada Vali Yardımcısı Orhan Mardinli ve Yayladağı Kaymakamı Alpaslan Altınışık tarafından karşılan Özdağ, kamptaki kütüphane salonunda kamp yetkilileri ve Türkmen temsilcilerden bölgedeki son durum hakkında bilgi aldı.

Özdağ, ziyaret sonunda yaptığı açıklamada, kampta, hem mülki yetkililerle hem de Türkmenlerin ileri gelenleriyle görüştüklerini belirtti. Kampın tarihi ve mevcut durumu hakkında bilgi aldıklarını belirten Özdağ, "Son 10 gündür devam eden Bayırbucak'taki çatışmaların kampa etkilerini birlikte değerlendirdik. Bu görüşmeler sonunda önemli bilgilere ulaştığımızı düşünüyorum. Bu bilgileri genel başkanımızla paylaşacağız ve bu bilgilerden yürütülecek siyaset konusunda da derhal çalışmalara başlayacağız" ifadesini kullandı. - "Türkmenler, insanı şaşırtan bir mücadele veriyor" Özdağ, Bayırbucak bölgesindeki şartların sürekli değiştiğine işaret ederek, şöyle devam etti: "Türkmenler, çok üstün bir güce karşı, büyük imkansızlıklar içerisinde insanı şaşırtan çok önemli bir mücadele veriyor. Bu mücadelenin gerçek boyutlarının henüz Türk ve dünya kamuoyu tarafından yeterince anlaşılabildiğini düşünmüyorum. İnşallah bu araştırma gezisinin önemli bir katkısı da sınırın öbür tarafında, Bayırbucak'ta nasıl bir mücadele verdiğinin Türk kamuoyu tarafından daha iyi anlaşılmasına neden olacaktır."Özdağ ve beraberindekiler daha sonra Suriye Türkmen Meclisi Yayladağı Şubesi'ni ziyaret ederek, yetkililerle görüştü. Son olarak Atatürk Meydanı'nda partililere seslenen Özdağ, kendilerine eşlik edenlere teşekkür ederek, sonuç verecek bir çalışma yaptıklarını kaydetti. Ziyaretlere, MHP MYK üyesi ve Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, MHP Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz katıldı.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=