Lütfen bekleyin..

1.5 tonluk kurbanlık 'Minik'in fiyatı 45 bin TL

Samsun'da bir firma, 3 yıldır özel olarak yetiştirilen 'Minik' ismi verilen 1485 kilo ağırlığındaki boğayı, 45 bin TL'ye satışa çıkarıldı.

Samsun'da büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan bir firma tarafından Kurban Bayramı için 1485 kilo ağırlığındaki boğa, 45 bin TL'ye satışa çıkarıldı.

1485 KİLOLUK 'ÖZEL BOĞA'

Atakum İlçesi'nde bulunan büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan bir firma tarafından 3 yıldır özel olarak yetiştirilen simental cinsi boğa 1485 kilo canlı ağırlığı ile görenleri şaşırtıyor.

'MİNİK' İÇİN 45 BİN TL İSTENİYOR

Kurbanlık olarak satışa çıkarılan boğa için 45 bin TL isteniyor. 'Minik' adı verilen boğa için 2 kişinin talip olduğu belirtilirken dev kurbanlığa özel muamele uygulanıyor.

"HER GÜN BİR SAAT MASAJ YAPILIYOR"

Firmanın satış- pazarlama sorumlusu Ümit Çankaya, boğanın 3 yıldır özel yemlerle beslendiğini belirterek şunları söyledi:

"Bu kurbanlığımız 3 yıldır özel olarak yetiştirildi. Besici ve yemi özel. Hatta her gün bir saat özel olarak ona masaj yapılıyor. Kurban bayramı için iki tane talibi var. Şuan kesinleşmedi. Tesisimize kurbanlık almak için gelenler boğayı gördüklerinde çok şaşırıyorlar. Bazen korkanlar bile oluyor. Dışarıdan gelen insanları gördüğünde bazen sorun olabiliyor. Heybetli bir boğa olduğu için kontrol altında tutmak kolay değil."

Aktaran: Haberler
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=