Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den tezkere açıklaması

MHP, hükümetin Irak ve Suriye'ye asker göndermek için Meclis'ten yetki almasını içeren tezkereye "evet" diyeceğini duyurmuştu.

BAHÇELİ'DEN YAZILI AÇIKLAMA

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Meclis'e gelecek tezkere her türlü eleştiri saklı kalmak şartıyla tercihimizi Türk milletinden yana kullanacağız." dedi.

Bahçeli'nin açıklamsındaki ilgili bölüm şöyle:

Milli güvenliğimize yönelen ağır tehditlerle başa çıkabilmek için, Suriye’nin kuzeyini derinlemesine içine alacak ve hiçbir terör örgütünün lehine olmayacak şekilde bir ‘güvenlik kuşağı’ hayata geçirilmelidir.

Kaybedecek zaman yoktur.

IŞİD, buzdağının sadece görünen kısmıdır.

Bu örgütün kimlerin elinde palazlandığı, militanlarının sevkiyat ve kaynağını nasıl sağladığı, kimler eliyle silahlandırıldığı tam açıklığa kavuşmadan hava veya kara operasyonu yeni sorunlara davetiye çıkaracaktır.

Tehdit direkt ve doğrudan Türk milletine yöneliktir.

Amaç ise dört parçalı Büyük Kürdistan’ın duvarlarını örmek, çatısını kurmaktır.

IŞİD-PYD-PKK tarihin çöplüğüne emelleriyle birlikte süpürülmeden iç ve dış tehditler azalmayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’yi namusu gibi görmektedir.

Partimiz, TBMM’nin gündemine gelecek tezkereye de her türlü eleştirisi saklı kalmak kaydıyla, bu hassasiyetle bakacak ve tercihini Türk milletinden yana kullanacaktır.

Bahse konu olan Türkiye’nin güvenliği, tarihi hak ve çıkarlarıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi, Türk milletini, Türk vatanını, Türk bayrağını ve bin yıllık kardeşlik hukukunu kutsal bir emanet gibi savunulmasını şart görmektedir.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=