Lütfen bekleyin..

Tuğrul Türkeş MHP'ye saldırdı ! "Nasıl saçmalanır?" dersi de verdi !

Böyle saçmaladı: MHP'yi iktidar yaptım !

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, tevdi edilen görevler, bağlı kurumlar ve güncel konularla ilgili Başbakanlık Yeni Bina'da basın mensuplarıyla bir araya geldi. Türkeş, Başbakan Davutoğlu'ndan gelen bakanlık teklifini neden kabul ettiğini anlattı.

Tuğrul Türkeş mevcut MHP yöneticilerine hakarette bulunarak "Sarhoş , üç beş çakal" nitelemesi yaptı!

İşte açıklamaları:

Kendisi hakkındaki eleştirilere yanıt verirken sert ifadeler kullanan Türkeş, "Beni soyadımdan dolayı mirasyedi olmakla suçluyorlar. Bu ithamı kabul ediyorum. Miras konusu dinen helaldir, hukuken haktır. Yani bu benim meşru hakkımdır eğer miras varsa. Bunu ister yerim ister yemem bu benim bileceğim iş. Bunu söyleyenlere şunu söylemek lazım. Sizler kimin mirasını yiyorsunuz? Bir hafta içinde benim aleyhimde laf eden iki sarhoş üç beş çakaldan bahsediyorum. Son bir haftadır aleyhimde konuşanlara bakın" dedi.

Türkeş'in açıklamalarından satırbaşları;

"Devlet menfaatleri için teklifi kabul ettim.Ülkemiz kritik bir dönemden geçiyor. Hükümetimin öncelikli meselesi terörün sonlandırılmasıdır. Kritik dönemde görev almamı çok önemsiyorum. İlk yurtdışı seyahatimi KKTC'ye yapacağım. Türkiye'de ilk defa uygulanan olan seçim hükümetinin teşekkürü ile ilgili olarak kamuoyunun gözden kaçırdığı detaylar hakkında açıklamalarda bulunmak istiyorum.

"SİYASİ PARTİLERİN AMACI İKTİDAR OLMAKTIR"

Kurulmuş olan 63. hükümet anayasa maddeleri gereği olarak oluşturulmuş bulunan seçim hükümetidir. Koasliyon değildir. Oluşum, toplanma anayasal sorumluluklar çerçevesindedir. Görev üstlenen bakanların birbirinin fikirlerini kabul etmesi, sevmesi, ailece görüşmesi beklenmemektedir. Partilerin fikirlerinin birbiri ile uzun ve uzlaşı sağlama zorunluluğu bulunmamaktadır. Farklı siyasi temsilcilerinin çeşitli açıklamaları yadırgıyorum. Makamları imtiyaz ve çıkar olarak algılayanların eleştirileri ilgi alanım içinde değildir. Türkiye'nin meselelerini çözüm getirmeyip genel doğrularla yol almak mümkün değildir. Siyasi partilerin amacı iktidar olmaktır.

"MHP İKTİDAR OLDU"

Herkes şunu bilsin ki benim başbakan yardımcısı olmam nedeniyle partim MHP iktidar olmuştur bunu kim görmezlikten gelebilir tabiî ki iktidar olmak istemeyenler.Ben partimi iktidar yaptım. Şahsıma o yüzden bu eleştiriler yapılıyor beni bu yüzden partiden atmaya çalışıyorlar.

"SİZ KİMİN MİRASINI YİYORSUNUZ?"

Beni soyadımdan dolayı mirasyedi olmakla suçluyorlar. Bu ithamı kabul ediyorum. Miras konusu dinen helaldir, hukuken haktır. Yani bu benim meşru hakkımdır eğer miras varsa. Bunu ister yerim ister yemem bu benim bileceğim iş. Bunu söyleyenlere şunu söylemek lazım. Sizler kimin mirasını yiyorsunuz?

"TARİH BENİ DOĞRULAYACAKTIR"

Bir sırrı paylaşacağım. Devlet bey rahmetli babamın yanında yetişmiş, vatanperver büyük liderdir. Kendisi için incitici cümle kullanmama. Başbakan yardımcılığı koltuğuna oturunca ilk işim genel başkanımı aramak olmuştur. Kendisi de şahsımı hedef almamıştır. Ancak yanında bulunan kraldan çok kralcı olan zevat bana saldırıyorlar. Devlet bey bunları analiz etmiştir. Kendisi istişarelere önem verir. Devlet beyin nezaketi hepimizin gıpta ettiği düzeydedir. Kendisine yanışmış olanlar beni partimden uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Büyük kongreye bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız? Benim işim Devlet Bey'e akıl vermek değildir. Ama tarih beni doğrulayacaktır. Türkiye'de tüm siyasi akımlar iktidar olacak. Ben buna bir adım yaklaştım diye şahsımı yaylım ateşine tutuyorlar.

"EY BRE GAFİLLER…"

Ey bre gafiller devlet düşmanları cirit atarken namlularını bana yönetmeniz hangi terbiyeye sığar. Devlet bey size hak ettiğiniz cevabı verecektir. Ben babamın ilkelerine bağlıyım ani kararlar vermem ama kesin netice alırım. Bu görevi mutlaka başarmalıyız.

"DEVLET BEY'E SESLENİYORUM…"

Laf edenler iki sarhoş ile birkaç çakaldan ibaret. Kim ne söyledi diye baktım. İki sarhoş üç beş tane de çakal. Bunlara cevap vermeyi doğru bulmuyorum. Ülkücü camia ve Devlet Bey'e sesleniyorum. Ben MHP mensubuyum. Kimse beni bundan dolayı partimden atamaz. İlla atılmam gerekiyorsa buna bu şahsiyetler değil ülkücü camia karar vermelidir. Devlet Bey'e sesleniyorum. 4 Ekim'de olağanüstü kurultay var.

MHP'DEN İHRAÇ TALEBİ

Şuan savunmamı yapmış bulunmaktayım.

ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU

Adaylık için Devlet Bey'in öfkesi dinmesi lazım. Genel Başkanım gerek görürse beni çağırırsa dosyamı veririm.

"İKİ SARHOŞ VE ÜÇ BEŞ ÇAKAL…"

Bir hafta içinde benim aleyhimde laf eden iki sarhoş üç beş çakaldan bahsediyorum. Son bir haftadır aleyhimde konuşanlara bakın.

AK PARTİ'YE GEÇECEK Mİ?

Partiden atarım diyen adam benim Ak Parti'den aday olmamı düşünüyordur. Benim öyle bir düşüncem yok.

EŞYALARINI TOPLADIĞI İDDİASI

Bizim eski dükkanda dedikodu bu mu? Sessiz şahsiyert kendi o
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=