Lütfen bekleyin..

AKP CHP koalisyon pazarlığında "yapısal reform" mutabakatı

AK Parti ile CHP arasındaki Ankara Palas Devlet Konukevi'ndeki görüşme, saat 13.20'de başladı. Görüşme 21.00 sıralarında sona erdi. 7 saat 40 dakika süren uzun görüşme sonrası açıklama yapan CHP'li Haluk Koç, "Yapısal reformlar konusunda bir anlayış birliği var. Bundan sonraki cumartesi günü olacak" dedi.

ÇELİK'TEN MALİ DİSİPLİN VURGUSU

Koç'un ardından açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Bugün uzun bir toplantı oldu. Çok sayıda konu başlığı konuştuk. Mali disiplin konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Cumartesi günü 14'te tekrar bir araya geleceğiz. Cumartesi günü toplantıyı TBMM'de yapacağız.Herhangi bir görüşmede son noktaya kadar mutabakata varılmamış sayılır. İşlerin doğasına uygun hareket ediyoruz" ifadelerini kullandı.

GÖRÜŞMEYE KATILAN İSİMLER

Görüşmeye, AK Parti'yi temsilen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile milletvekilleri Taha Özhan, Mücahit Arslan ve Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili Lütfi Elvan, CHP'yi temsilen ise Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç, Selin Sayek Böke, Faik Öztrak, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve Genel Başkan Başdanışmanı Rasim Bölücek katıldı.

AK PARTİ 6, CHP 5 KİŞİ

Bu seferki istikşafi görüşmesine AK Parti'den 6, CHP'den ise 5 kişinin katılması dikkati çekti. Heyetler, Kültür ve Turizm Bakanı Çelik ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç'un koordinesinde daha önce 24 ve 28 Temmuz'da görüşmüşlerdi.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=