Lütfen bekleyin..

Suruç saldırısı sonrası Demirtaş ilk kez kamera karşısında

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Suruç'taki saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Demirtaş, "Biraz önce gelen bilgiye göre ölü sayısı 32 oldu" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Genel Mekezinde düzenlenen Suruç'ta meydana gelen terör saldırısı gündemli olağanüstü MYK toplantısına katıldı.

Demirtaş, toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Partilerine yönelik saldırıların en az bu katliam kadar acı olduğunu belirten Demirtaş, ölü sayısını 32 olarak açıkladı.

İşte Demirtaş'ın açıklamalarından satırbaşları;

"PARTİMİZE DÖNÜK SALDIRILAR KATLİAM KADAR ACI"

HDP olarak alacağımız tedbirler yürüteceğimiz siyasete dair sizleri bilgilendireceğiz.
Çok acı bir olay, insanlık dışı bir katliamla karşı karşıya kaldık. 32 gencimizi, öğrencimizi kaybettik. Her biri bu ülkenin ayrı bir değeriydi. Bu acı çok büyük fakat ama samimiyetle söyleyeyim katliam sonrası yapılan değerlendirmeler ve partimize dönük saldırılar bu katliam kadar acıdır. Bu katliamı yapanları ulaşmak istediklerinden daha çirkini medya tarafından yapılmaktadır. Parti binalarımızın güvenlik tedbirlerini artıracağız, STK'lar da artırsın, vatandaşlarımız artırsın. IŞİD barbarlarının teröristleri var her yerde.

"BU ALÇAKLARA RAĞMEN HDP BAŞARACAK"

Havuz medyasının en aşağılık seslerin silahlanma çağrısı yaptık diye saldırıyorlar. Bunlar kendi kinlerinde boğulmuş insanlar, yazdıklarının çizdiklerinin farkında değiller. Biliyorum paranızı kim verirse onun düdüğünü çalıyorsunuz. Ne kadar saldırırlarsa saldırsın bu ülkeden huzur içinde yaşayacağız. Bu alçaklara rağmen HDP başaracak."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=