Lütfen bekleyin..

AKP yandaşı Kadir Mısıroğlu'ndan Pes Dedirten Seçim Yorumu

Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in sahibi olduğu Beyaz TV’de yayınlanan “Dinamit” adlı programda 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarını değerlendiren “tarihçi” yazar Kadir Mısıroğlu, AKP’nin oy kaybının sırrını çözdü.

Seçim sonuçları için “uzlaşmaz bir tablo” diyen Mısıroğlu, “Burada bir zarar var. Bu zarar ne olabilir? Eğer Ak Parti iktidarı, halkın liyakatı kadar iyilik yaparken burada bir azalma olacaksa demek ki liyakatten fazla yapma. Kader onu geriye çekecek” dedi.

Programın sunucusu Latif Şimşek bunun üzerine “Yani AK Parti, bu halkın, bu seçmenin layık olduğundan fazla mı hizmet yaptı” diye sordu. Mısıroğlu bu soruya, “Evet, herhalde fazla... Bu ihtimal, bunları söylüyorum” yanıtını verdi.

AKP'Yİ ABDÜLHAMİT’E BENZETTİ

Mısıroğlu konuşmasının devamında AKP’yi Abdülhamit’e benzeterek, “Madem ki idare edenlerin iyiliğe liyakati kadar idare edicinin de liyakati iyiliğe gücü yeter. Fazla yaptığında ne olur? Kader seni eteğinden geri çekiyor demektir. Layık olmaktan çıktın. Abdülhamit’e layık olmaktan çıktığı için millet Abdülhamit tacını, tahtını kaybetti” diye konuştu.

aktifhaber
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=