Lütfen bekleyin..

AKP'nin ağlak ismi Bülent Arınç'tan MHP'ye rezil saldırı !

AKP'nin 3 dönem kuralına takılıp meclis dışında kalan isimlerinden Başbakan Yardımcılığı görevini de üstlenen Bülent Arınç, AKP'nin tek başına iktidar şansı bulamamsı ve HDP'nin barajı geçmesinden MHP'yi sorumlu tuttu.

Bölücü terör örgütü ve onun siyasi kanadıyla çözüm süreci adı altında yapılan ihanet müzakerelerin tavizler veren, Habur rezaletinin yaşanmasına sebep olan AKP bugün MHP'yi suçladı. Türk Bayrağının yakılmasına, indirilmesine sesin çıkartmayan, Atatürk heykellerine saldırılmasına karşı sessiz kalan, terör örgütüyle pazarlıklar yapan, "her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık" diyen, seçim öncesi milliyetçi söylemler tutturan AKP'ye millet itibar etmedi. AKP 2011 seçimlerine göre yaklaşık %8in üstünde oy kaybetti.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç AKP'nin başarısızlığı, HDP'nin yükselişinin sebebinin CHP-MHP-HDP olduğunu iddia etti. HDP'nin bir proje olduğunu yeni anlayan Bülent Arınç, bu projede kendi katkılarını unuttu. HDP, MHP'nin eseridir diyen Arınç, "Önce HDP ile koalisyonu deneyin. Yetiş AK Parti denirse biz üzerimize düşeni yaparız." dedi. MHP ile kapıları kapatıyor musunuz sorusuna Arınç, "Siyatte kapı kapatılmaz" diyerek bir nevi MHP koalisyonuna hayır demeyeceklerini de ifade etmiş oldu.

Bülent Arınç'ın koalisyon iddialarına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 7Haziran Genel Seçimlerinin ardından yaptığı açıklamada bir anlamda cevap vermişti. Devlet Bahçeli, "Ruh üçüzleri olan partilerin AKP-CHP-HDP kolalisyonunu bir araya getirebilirsiniz. MHP asla böyle bir yapı içinde olmaz. MHP şereflice ana muhalefet partisi görevini üstlenmiştir. Eğer bunlar sorunları çözemiyorsa en erken seçim ne zaman olacaksa o zaman olmalıdır." diyerek koalisyona kapılarını kapatmıştı.

Bülent Arınç'ın açıklamasından satır başları şu şekilde:
Ben bu partinin kurucusuyum. 13 yıldır Ak Parti'de hep zaferler gördüm, başarılar gördüm. Dün akşam da aktif siyasete veda ettim. Veda ettiğim gün de büyük bir zafer görmek isterdim. Maalesef böyle olmadı. AK Parti tek başına iktidarı elde edemedi. Üzgün olduğumu ifade etmeliyim. Bütün bu sonuçlar bize başarının HDP'nin olduğunu gösteriyor. CHP başarılı değildir. MHP oyunu yüzde 17 bile yapamamıştır. 15 olan oyunu 17 yaparsa başarı demiştim. Ancak HDP'nin çıkarabildiği kadar milletvekili çıkarabildi. Türkiye'nin neredeyse yarısında yoklar. CHP 25'in bile üzerine çıkamadı. Türkiye'nin yüzde 40'ında yoklar.

Dürüst değerlendirme yapmak lazım. Ancak yiğit düştüğü yerden kalkar. Çok yakın bir zamanda AK Parti'nin yeniden iktidar olma şansının yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

ARINÇ: HDP BİR PROJEDİR

HDP bir projedir. CHP oylarını vermiştir. Şüphesiz iç ve dış medyanın seçim sonuçlarını etkileyebilecek unsurları kullanılmıştır. HDP AK Parti iktidarını yıkmak, AK Parti kalesine girmek için bir koçbaşı gibi kullanılmıştır. Eseriniz ortadır. Koçbaşını kullanan CHP'dir, MHP'dir, paralel yapıdır, medyadır. Şimdi eserleriyle ne kadar övündüklerini görüyoruz. MHP HDP'ye hiçbir şekilde eleştirmemiştir. Ben Bahçeli'den farklı bir koalisyon önereceğim. Birbirleriyle el ele vermiş üç partinin sayıları koalisyona yetiyor. Böyle bir koalisyon olur mu derseniz, seçim meydanlarında bunu da söylemiştim. Eseriniz ortada. Madem bu üç partinin ittifakı seçimden başarıyla çıkmıştır bunun sonucunun da Türkiye'nin hükümetsiz bırakılmaması olduğu görülüyor.

HDP sizin HDP'niz. Eser sizin eseriniz. HDP'nin başarısı sizin başarısı. Önce HDP ile koalisyonu deneyin. Yetiş AK Parti denirse biz üzerimize düşeni yaparız.

"BUGÜN 8 HAZİRAN"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç kendisine yöneltilen Melih Gökçek sorusuna "Daha önce 8 Haziran sonrası açıklama yapacağım demiştim. Bugün 8 Haziran. 8 Haziran sonrası değil" diyerek cevap verdi.

bengütürk
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=