Lütfen bekleyin..

Erdoğan, Mursi'yi de seçim malzemesi yaptı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır eski Cumhurbaşkanı Mursi'yi de seçim malzemesi yaptı. Mursi'nin idamına batının sessiz kaldığını söyleyen Erdoğan, "Onun için 7 Haziran çok önemli!" dedi.

‘Cumhurbaşkanı’ sıfatı taşıyan Tayyip Erdoğan, Mısır’da hakkında idam kararı verilen Mursi’yi de 7 Haziran seçimlerine malzeme yaptı. Batı’nın Mursi’nin idamına sessiz kaldığını söyleyen Erdoğan, “Onun için 7 Haziran çok önemli!” diyebildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘açılış töreni’ adı altında seçim mitinglerine aralıksız devam ediyor. Erdoğan, dün de Beyoğlu Belediyesi’nin Hizmet Binası ile Sultangazi’de ‘açılış’ törenlerinde konuştu. Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye verilen idam cezasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Batı’yı sessiz kalmakla suçladı ve inanılmaz bir şekilde Mursi’yi seçim malzemesi yaptı.

YÜZDE 52 OY ALDI, İDAM KARARI VERDİLER!

Erdoğan, “Bugün bir olay daha oldu. Az önce onu duydum. Mısır’da halkının yüzde 52 oyuyla Cumhurbaşkanı seçilen Mursi ile ilgili maalesef idam kararı vermişler. Burada enteresan bir şey var. Mısır eski Mısır’a dönüyor. Eski Mısır’ın ne olduğunu biliyorsunuz değil mi? Sisi’ye karşı durulamıyor. Batı, darbeci Sisi’ye karşı tavrını ortaya koymuyor. Kendisi bu idam kararlarına seyirci kalıyor, buna karşı bir uygulama yapmıyor. Kendileri hep beraber bir araya gelip yine müşterek dayanışma içinde pozlarını veriyorlar. Bütün bu gidişe şekil verecek Türk milleti. Onun için 7 Haziran çok önemli” şeklinde konuştu.
Recep Erdoğan, başbakan olduğu dönemde Mısır’da şehit edilen Esma’nın adını da miting meydanlarında kullanmaktan çekinmemişti. Erdoğan, 30 Mart seçimlerinden önce, 12 Mart’ta Mardin mitinginde, “30 Mart aynı zamanda Mısır’da Kahire’de 18 yaşında şehit edilen Esma kızımızın ruhunu şâd edecektir.” demişti.

Zaman
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=