Lütfen bekleyin..

Bir kaynak haberi daha! Gökçek, park bakımı için 500 Milyon TL harcıyor

video:AKP'li Ankara Belediyesi Ankapark'ın Dinozorlarına servet ödemiş
--------------------------------------------
Gökçek, park bakımı için 500 Milyon TL harcıyor!

AKP hükümetinin “asgari ücretliye ödenecek kaynak yok” açıklamasından sonra kaynak araştırmaları devam ediyor...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Dinozorlar ve fıskiyelere yaptığı astronomik harcamaları belgelemişti.

Gökçek’in dinozorlara ödediği 10 Milyon TL ile 11.500 asgari ücretlinin bir aylık maaşının ödenebileceğini ortaya çıkarmıştı. Dinozorlara ödenen 10 Milyon TL’yi öğrenen AKP’liler bile Gökçek’e isyan etti ancak Gökçek’ten ses çıkmadı. Fıskiyelere ödediği 16 Milyon TL için de Gökçek’ten ses çıkmadı.

AKP'li Ankara Belediyesi Ankapark'ın Dinozorlarına servet ödemiş ! VİDEO İZLEYeniyon'ün aktardığı habere göre; bugün Gökçek’in Ankara’nın park ve bahçelerinin bakımı için verdiği astronomik rakamı açıklıyoruz. 30 Haziran 2014 tarihinde Ankara’da bulunan tüm park ve yeşil alanların bakım onarımı için hizmet alımı ihalesi yapıldı.

İhaleye iki şirket katıldı. İhale belediye iştiraki olan ANFA şirketine verildi. İhale bedeli 500 Milyon TL. İhale ile ANFA şirketi 1 Ağustos 2014 ile 31 Aralık 2015 tarihleri arasında Ankara’da bulunan park ve yeşil alanların bakımını üstlendi.

Bazı okurlar Ankara’da bulunan tüm park ve yeşil alanların bakımı için verilen bu paranın ne demek olduğunu anlamayabilir. Verilen paranın ne kadar uçuk bir rakam olduğunu daha kolay anlatabilmek için bir örnek verelim. Her yıl 40 milyon ziyaretçinin uğradığı New York’taki Central Park ‘ın yıllık bakım masrafı 57 Milyon dolar.

Amerika’da saatlik asgari ücret 8 dolar. İnşaat sektöründe saatlik çalışma ücreti yaklaşık 20 dolar. 40 Milyon ziyaretçinin uğradığı, Central Park’ın bakımı bu kadar pahalı işçilik ücretlerinin olduğu Amerika’da 57 Milyon dolarla mal edilirken Ankara’da ödenen 500 Milyon TL’nin hesabını siz tutun.

Melih Gökçek isterse parklar ülkesi Amerika’da, parkların bakım onarım masraflarının ne kadar olduğunu rakam rakam dökebiliriz.

Amerika’nın bakım masrafı en pahalı olan parklarından biri olan Central Park’ın bakım masrafını özellikle örnek olarak sunduk ki Melih Gökçek’in yaptığı harcamaların uçukluğu anlaşılsın…

Şimdi anlaşıldı mı o parklarda çalışan işçiler için bulunamayan paraların kaynağı nerelere akıtılıyor?
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=