Lütfen bekleyin..

Tek başına iktidar hayal.... Sonar'ın son seçim anketinde AKP'nin kan kaybı! İşte o anket...

(Video Arşiv) Bayrakçı: MHP %18'in altında alsın mesleği bırakırım...
------------------------------------------------------------------------------
İŞTE SON ANKET.... TEK BAŞINA İKTİDAR HAYAL...

Sonar'dan Hakan Bayrakçı, son seçim anket sonuçlarını açıkladı. Bayrakçı'ya göre HDP barajı aşacak. İşte yayınlanan o anket;

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, partilerin oy oranlarını açıkladı. AKP'nin oy oranın yüzde 43 olduğunu söyleyen Bayrakçı, HDP'nin ise baraj sınırında olduğunu kaydetti.

Bayrakçı, MHP'nin yüzde 18'lik oy oranında ise ısrarlı!

Hakan Bayrakçı, Habertürk'te 7 Haziran seçikleri öncesi yapılan son anket çalışmasının sonuçlarını açıkladı.

AKP'nin oy oranının yüzde 43 olduğunu söyleyen Bayrakçı, CHP'nin ise yüzde 26.1 olduğunu kaydetti.

KOALİSYON HESAPLARI VAR

Siyasi partilerin özellikle muhalefet cephesinin ekonomik vaatlerinin toplumda geniş yankı bulduğunu; ancak seçmenin bunlarla çok ilgilenmediğini kaydeden Bayrakçı, koalisyon kurulması halinde bu vaatlerin yerine getirilmesinin güç olduğunu söyledi.

Akp'nin oy kaybının dini söylemlerin artmasından kaynaklanabileceğini söyleyen Bayrakçı, tamamen bunun üzerine yapılan siyasetin zarar vermeye başladığını belirtti.

HDP VE MHP YÜKSELİYOR

HDP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bugüne kadar sürekli oyunu artırdığını iddia eden Bayrakçı, HDP'nin barajı aşacağına inandığını söyledi.

İşte Bayrakçı'nın o sözleri; "Demirtaş çok başarılı diyoruz, barajı geçer diyoruz, evet! Bunların hepsi evet. Bana da sorsanız 9.6'da olsa, 9.9'da çıksa bana göre de HDP barajı açar. Buradaki ilginç nokta şu: MHP'nin oy artışı, seçim beyannamesiyle ilgili değil. HDP'nin oy artışıyla birlikte MHP'de artıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Demirtaş 9 küsur aldı, o günden buyana MHP pirim yapıyor. HDP yükseliyor, doğal olarak MHP'de yükseliyor. Birleşik Kaplar Teorisi gibi bir şey. Ben 4-5 ay önce yine bu programda MHP yüzde 18'in altında alırsa ben bu mesleği bırakacağımı söylemiştim. Bazı arkadaşlar o dönemde 13-15 buluyorlardı. Bu arada 17.8 alırsa da bu farktan dolayı bırak diyen olursa da gülerim ama 19'da alabilir. HDP yükseldikçe, bu fikir yükseldikçe karşısında en sert duran yükseliyor. Mesala Cumhurbaşkanı'nın Çanakkale filmi var. İzledim gayet başarılı olmuş, duygulandım. Olmaz ama. HDP'nin yükseldiği bir ortamda milliyetçi oyların gidip bakacağı yer MHP'dir. Çünkü çok net bir tavrı var. Bu on senedir var. MHP'nin oy yükseltmesi gayet normal. Çok ilginçtir tüm muhalefet oy artırmış. HDP oyunu artırmış, MHP artırmış. Burada ilginç olan eğer bu rakamlar çıkarsa, CHP için bir sorgulama dönemi başlamalıdır."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=