Lütfen bekleyin..

MHP İstanbul milletvekili adaylarını tanıttı

MHP İstanbul İl Başkanlığı, 7 Haziran genel seçimlerinde yarışacak milletvekili adaylarını Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen bir toplantıyla tanıttı.

Aday tanıtım toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin videolu mesajı gösterildi.

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş konuşmasında, "Her biri birbirinden değerli 88 adayımızla İstanbul'un huzurundayız. Üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirme konusunda şevk ve azim doluyuz. İstanbul yürüyor, İstanbul Milliyetçi Hareket'in iktidarına yol veriyor. Bizimle yürü İstanbul" dedi.

Hükümeti sert sözlerle eleştiren Karataş, “İstanbul AKP'ye oy vermiş, ama AKP İstanbul'a hiçbir şey vermemiştir. İşsizlik, yoksulluk ve gelir dağılımındaki adaletsizlikler felaket boyuttadır. Bunlar yetmiyormuş gibi rüşvet, soygun ve hırsızlık çeteleri devleti bir kanser hücresi gibi sarmıştır. AKP'li iktidar yıllarında yolsuzluk zirve yapmıştır" diye konuştu.

Karataş'ın konuşması sırasında salondaki vatandaş ve partililer, “Alparslan Türkeş'in askerleriyiz", “Ülkücü hareket engellenemez" diye sloganlar atıp tekbir getirdi.

ADAYLAR TEK TEK TANITILDI

Karataş'ın konuşmasının ardından İstanbul bölge adayları tek tek tanıtıldı. İstanbul 1. Bölge milletvekili adayları arasında eski milletvekili Gündüz Aktan'ın oğlu Uygar Suphi Aktan, eski bakanlardan Adnan Kahveci'nin oğlu Cihan Kahveci'nin; 2. Bölge adayları arasında yurtdışında olduğu için toplantıya katılmadığı belirtilen Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, hala milletvekili olan Celal Adan ve Murat Başesgioğlu ile Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan'ın oğlu Mehmet Aslan'ın; 3. Bölgeden ise Meral Akşener'in isimleri ön plana çıktı. MHP İstanbul milletvekili adayları arasında MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener ile birlikte toplam 17 kadın aday yer aldı.

SOYKIRIM İDDİALARINA KARŞI İMZA KAMPANYASI

Öte yandan Başbakanlık eski Başdanışmanı Etyen Mahçupyan ile CHP İstanbul Milletvekili adayı Selina Özuzun Doğan'ın, Ermeni Soykırımı iddialarına ilişkin sözleri nedeniyle toplantıda imza kampanyası başlatıldı. Adaylardan ve vatandaşlardan konuya ilişkin imzalar toplandı.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=