Lütfen bekleyin..

Papa işaret etti, Türk düşmanları devrede

1096’da Papa 2. Urban’ın başlattığı ilk Haçlı Seferi’nden 919 yıl sonra Papa Franciscus da “soykırım” hezeyanı ile Türkiye’ye savaş ilan etti...

AİHM’nin “Ermeni soykırımı” yalanını bitiren kararının ardından Türkiye’ye yönelik tertipler hız kazanırken, devreye sokulan Papa Franciscus, 1915’teki ölümleri “soykırım” olarak nitelemişti. Papa’nın işaretiyle Türk düşmanlığı nükseden AP, “soykırım” iddialarını bugün AB üyesi ülkelere kabule zorlayacak.

AP’den “soykırımı kabullenin” baskısı

AP Başkan Yardımcısı Antonio Tajani, oylamaya sunulacak tasarı için, “Biz 100 yıl önceki Türkiye’ye ceza veriyoruz. Birileri Türklere zarar verse, Türk oldukları için onların kökünü kazısa onlar için de aynı mücadeleyi veririz. Türkiye, Ermeni soykırımını kabul etmekle önemini yitirmez” dedi.

Müslümanların acılarına gözlerini kapayan Papa Francesco, Ermenilerin yüzyıllık yalanına “soykırım” diyerek Türkiye’ye 9. haçlı seferini başlattı. İlk kez 1096’te Papa 2. Urbanus’un başlattığı, Avrupalı Hıristiyanların 177 yıl boyunca 8 kez Müslümanların elindeki Orta Doğu topraklarını kan gölüne çevirdiği karanlık plan, günümüzde “soykırım” yalanıyla Türkiye’ye karşı uygulanmaya başlandı. Geçen pazar günü 1915 olaylarının 100. yılı nedeniyle Vatikan’da düzenlenen ayinde, büyük yalana “soykırım” diyen Papa Francesco, Avrupa Parlamentosu’na da işaret verdi. Papa Francesco, Buenos Aires Başpiskoposu olduğu dönemde Türklerin Ermenilere karşı“soykırım” yaptığınıöne sürmüştü. AİHM’nin “Ermeni soykırımı” yalanını bitiren kararının ardından Türkiye’ye yönelik tertipler hız kazanırken, devreye sokulan Papa Francesco’nun açıklaması Türk düşmanlığı nükseden AP’yi harekete geçirdi. AP, “soykırım” iddialarını bugün AB üyesi ülkelere kabule zorlayacak.

AP sıraya girdi

Avrupa Birliği sınırları içinde yaşayan 450 milyon kişiyi temsil eden 736 parlamenterin görev yaptığı Avrupa Parlamentosu, sözde Ermeni soykırımı iddialarının metne döküleceği bir kararı bugün oylayacak. AP Başkan Yardımcısı Antonio Tajani, “Biz şimdiki değil 100 yıl önceki Türkiye’yi cezalandırıyoruz. Birileri Türklere zarar verse, Türk oldukları için onların kökünü kazısa onlar için de aynı mücadeleyi verirdik. Birçok ülkenin yaptığı bazı yanlışlıklar gibi Türkiye de bu hatayı yaptı. Soykırımı tanırsa Türkiye’nin önemi azalmaz” dedi.

Kabul edilmeli

İtalyan siyasetçi Tajani, şöyle devam etti: “Soykırım soykırımdır. Olmuş olmuştur. Bu konunun Türkiye için çok hassas olduğunu anlayabiliyoruz. Ancak biz de Avrupa olarak hep insan hakları, insan onurunu korumak için mücadele veriyoruz ve bu temel ilkelerimizden, önceliklerimizden biri. Yani bunu Türkiye’ye karşı olmak için yapmıyoruz. Yahudi soykırımı için de aynı tavrı takındık, özeleştiri yaptık. Bu bizim tarihimiz. Binlerce Ermeni de öldürüldü ve bu da insanlık tarihinin bir parçası. Ermeni soykırımını inkâr etmenin kimseye faydası yok. ” Soykırımı tanırsa Türkiye’nin önemi azalmaz “ diyen Tajani, şöyle konuştu: Biz Türkiye düşmanı değiliz. Tarihçilere kalsa Yahudi Soykırımı da olmazdı. Olağanüstü sayıda Ermeni’nin öldürüldüğü kabul görmüştür. İnkârın faydası yok, bence bugünün Türkiyesi, geçmişinde olanı kabul etmeli.”

YeniÇağ
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=