Lütfen bekleyin..

AKP'nin Aday Göstermediği Kemal Öztürk: Siyasi Berdel

AKP aday listesine alınmayan Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, köşe yazısında öz eleştiride bulunup kendi durumunu analiz etti. “Boyumun ölçüsünü aldım” diyen Öztürk, Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in aday gösterilmemesine “kurban gittiğini” öne sürdü.

Eski Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk seçimler için AKP’den Sakarya milletvekili aday adayı olmuştu. Aday listelerinin açıklandığı gün büyük şok yaşayan Öztürk, YSK’ya sunulan listede adının olmamasını “Bülent Arınç-Melih Gökçek kavgasına” bağladı.

“Aklım başıma geldi” başlıklı bugünkü yazısında Yeni Şafak yazarı, adını kimin çizdiği üzerine kafa yordu, hakkında dolaşan ‘söylentilere’ değindi.

SİYASİ BERDEL Mİ?

Bülent Arınç’a savaş açan Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek aday yapılmayınca, ona karşılık “Arınç’a ceza olarak” kendisinin kesildiği yönündeki söylentiyi gündeme getiren Kemal Öztürk, “siyasi berdel” yakıştırmasında bulundu.

Öztürk köşesinde “Bu tez doğruysa, acaba büyüklerimiz ‘yahu Kemal Arınç’ın oğlu değil, ayrıca Arınç’a danışman olduğu kadar, Erdoğan’a da yakın danışmanlık yaptı, niye kesiyoruz adamı’ demek niye akıllarına gelmemiş? Demek ki, ‘kızı yaşlı ağaya verin, sorun bitsin uğraşmayalım’ der gibi düşünmeden, çizdiler üzerimizi!” diye yazdı.

KİM ÇİZDİ?

Öztürk, “Kim çizdi peki?” sorusuna “Onu da bilmiyoruz. Bir rivayet daha ilk komisyonda çizildi, bir rivayet orta komisyon, bir rivayet son komisyon, bir rivayet son gece, bir rivayet son gün çizildim. Eh son kararı Genel Başkanımız Davutoğlu verdiğine göre, cansız siyasi bedenimin üzerindeki kalem izi ona ait olmalı. Ona ‘çiz’ diyen biri oldu mu, bilmediğimiz bir konu daha” cevabını verdi.

YANDAŞ AMA KİMSEYE YAKIN DEĞİL!

Kimseye yakın ya da uzak olmadığını savunan Öztürk, “Bülent Arınç’ın son çıkışları üzerine bana bir fatura kesildiyse, bunu yapanlara diyecek sözüm yok.” dedikten sonra yazısını şöyle tamamladı:

“Yazarlığa ve mesleğime yeniden hız verdim, itiraf edeyim daha rahatlamış haldeyim. Siyaseti denemeseydim içimde kalacaktı. Boyumun ölçüsünü aldım! Lakin durumum vahim, şimdi AK Parti’nin bazı icraatlarını eleştirsem, ‘aday olamadı, eleştirmeye başladı, nankör’ diyecekler. Eleştirmesem, ‘hala beklentisi var AK Parti borazanının’ diyecekler. Allah’ım siyasi berdel olmak ne kadar zor bir durum!”
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=