Lütfen bekleyin..

MHP 3 Mayıs'ı bekliyor

7 Haziran seçimlerinde yarışacak adaylar belirlendikten sonra MHP, seçim bildirgesine de son rötuşlarını yapıyor. Bildirgenin parti açısından anlamlı bir gün olan 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nde açıklanması bekleniyor.

Adayların belirlenmesinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi, seçim bildirgesi üzerindeki çalışmalarını da tamamlamak üzere. Seçim bildirgesinin 3 Mayıs “Milliyetçiler Günü”nde kamuoyuyla paylaşılması planlanıyor. Aday tanıtımı da aynı gün yapılabilir.

Milliyetçi Hareket Partisi aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim ettikten sonra şimdi seçim bildirgesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bildirge büyük ölçüde hazır, ancak ne zaman okunacağı konusunda henüz son karar verilmedi.

Al Jazeera’nin edindiği bilgilere göre, partinin büyük kurultayının Nevruz günü yani 21 Mart’ta yapılmasından sonra seçim bildirgesi okunmasının ve aday tanıtımının da parti için anlamlı bir günde yapılması planlanıyor. Bunun için öngörülen tarih, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü.

Bu gün, milliyetçi yazar Nihal Atsız ve arkadaşlarının tutuklanmasının 1944 yılında büyük kalabalıklar tarafından protesto edildiği gün olarak tarihe geçmişti.

Miting programı kesinleşmedi

Pazartesi günü toplanacak Merkez Yönetim Kurulu’nda 7 Haziran seçimleri konusunda diğer adımlar da karara bağlanacak. Hangi illerde miting yapılacağı, ilk mitingin hangi ilde düzenleneceği gibi konular partinin yönetim organında ele alınacak.

MHP’nin mitinglerde kullanacağı seçim şarkıları da hazır. 11 şarkı Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin onayından geçti. Bu şarkıların arasında İç Anadolu yöresine ait bir türkü de var, Karadeniz ve Ege’ye ait türküler de. Seçim kampanyasında kullanılacak bu şarkılardan biri de Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kullandığı “dombra” ile çalınıyor. Bir başka şarkıyı ise ünlü şarkıcı Kıraç seslendirdi.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=