Lütfen bekleyin..

MHP'de 6 vekil yeniden aday olmak için başvurmadı !

MHP Genel Merkezi'nde aday adaylığı başvuruları için bugün son gündü. MHP Genel Merkezi'nde son gün başvuranlar arasında Prof. Dr. Ümit Özdağ ve Merkez Bankası eski başkanı Durmuş Yılmaz da vardı.

6 VEKİL YENİDEN VEKİLLİK İÇİN BAŞVURMADI

Milliyetçi Hareket Partisi’nde milletvekili aday adaylığı başvuruları sona erdi. MHP’nin Meclis grubunda yeralan 52 milletvekilinden 6′sı yeniden aday olmak için başvuruda bulunmadı.

ENGİN ALAN ve SİNAN OĞAN YOK

Balyoz davasından 18 yıl hapse mahkum olan emekli Korgeneral Engin Alan sabıka kaydı engeline takıldı. İstanbul milletvekili Alan, YSK’nın şartlarını taşımadığı için adaylığa başvurmadı. MHP’nin medyatik isimlerinden biri olan Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Oğan’ın da adaylık için müracaat etmemesi dikkat çekti.

ESKİLER ADAY OLMADI

Üç partili koalisyon hükümeti döneminde Devlet Bakanlığı yapan Tokat Milletvekili Dr. Reşat Doğru aday olmayacağını açıklayan ilk isim oldu. Doğru’dan sonra DYP hükümetinde Maliye Bakanlığı yapan Manisa Milletvekili Sümer Oral ile eski Devlet eski Bakanı Antalya Milletvekili Prof.Dr. Tunca Toskay’da aday olmayan isimler arasında yer aldı. İki yıldır Meclis’e gelmeyen Elazığ Milletvekili Enver Erdem’de adaylık başvurusu yapmadı.

KAYNAK: SÖZCÜ
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=