Lütfen bekleyin..

HDP'li Altan Tan MHP'nin Oy Oranını açıkladı

7 Haziran seçimleri için geri sayım devam ederken HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, MHP'nin oy oranına ilişkin çarpıcı bir tespitte bulundu.

"ERDOĞAN'I DİNLERKEN..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Balıkesir'de yaptığı konuşmada "Kürt sorunu yoktur" şeklindeki çıkışını eleştiren Altan Tan, İnternethaber'e yaptığı açıklamada "Sayın Cumhurbaşkanı'nı dinlerken Şener Şen'in Züğürt Ağa filmindeki babası gözlerimin önüne geliyor. Babası 75-80 yaşlarında, önüne koyduğu tek şey yeni bir evlilik yapmak, genç bir kız almak. Köy satılıyor, 'karı isterim' diyor, aşiret iflas ediyor yine 'karı isterim' diyor, köydeki bütün zahire ambarı soyuluyor yine 'karı isterim' diyor ve bu film boyunca bir replik olarak tekrarlanıyor" dedi.

"MHP'NİN OY ORANI YÜZDE 18"

Erdoğan'ın böyle bir çıkış yapmasındaki asıl amacın milliyetçi oyları AK Parti'ye kazandırmak olduğuna vurgu yapan Tan "Cumhurbaşkanı'nın bunu durup dururken söylemediği kanaatindeyim. Son anketlerde AK Parti'nin oyu hızla düşüyor ve bu hızla düşen oyların bir kısmı HDP'ye, bir kısmı MHP'ye gidiyor. MHP'nin oy oranı şu an yüzde 18'ler civarında, bunları açıklamıyorlar, bu panikle tekrar milliyetçilik ve inkar politikalarıyla kendini toparlayabileceğini, MHP'ye giden oyları geri alabileceğini düşünüyor. Ama MHP'den geri alabileceği bir şey de yok, çünkü barış bu tip bir davranış şekliyle de sürdürülemez, Allah şifa versin" şeklinde konuştu.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=