Lütfen bekleyin..

Demek ki AKP'nin oyları eriyor ! Erdoğan "Kürt sorunu yoktur" dedi

Anayasa'daki "bağımsızlık" yeminine sadık kalmayarak birçok defa AKP'ye oy isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP'nin 2015 seçimlerinde kullanacağı "seçim stratejisi" için de ilk ipucunu verdi: Milliyetçilere oynanacak !

"KÜRT SORUNU YOK"

"Toplu açılış töreni" bahanesiyle Balıkesir'e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada "Şimdi varsa bakıyorsun, kürt sorunu. Kardeşim ne Kürt sorunu ya. Artık böyle bir şey yok." dedi.

DEMEK Kİ OYLAR DÜŞTÜ...

Başbakanlığı döneminde sözde "çözüm süreci"ni başlatıp PKK'ya ve siyasi uzantısı HDP'ye rol biçerek İmralı'daki bebek katili Öcalan ile "müzakere süreci" yürüten Erdoğan değil miydi?

Hayalindeki "Başkanlık sistemi"ni hayata geçirebilmek için meydan meydan dolaşıp AKP'ye oy dilenip "400 vekil" isteyen Erdoğan ne oldu da "Kürt sorunu yok" dedi ?!

Bu sorunların açık bir cevabı var: AKP'nin oyları düşüyor...

Son anket araştırmalarında da bölücü örgütle pazarlıktan rahatsız olan kitlelerin AKP'den vazgeçerek MHP'ye kaydığı ortaya çıkmıştı.

Anlaşılan o ki; Erdoğan "başkanlık" hayali için lazım olan "400 vekil"e ulaşmak için sahte bir milliyetçilik söylemi geliştirecek ve MHP'ye akan oyların önüne geçmeye çalışacak.

Kaynak: HABER FEDAİ
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=