Lütfen bekleyin..

MHP’den sürpriz isimler aday olacak

Genel Başkan Devlet Bahçeli, partisinin seçimde ittifak düşünmediğini ancak kapının herkese açık olduğunu söyledi. Bahçeli, “MHP’ye çok sayıda değerli şahsiyetlerin aday adayı olmak için başvuruda bulunacağına inanıyoruz” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 7 Haziran’da yapılacak milletvekili seçimleri için partisine önemli isimlerin aday adaylığı başvurusunda bulunacağını söyledi.

Kendisi de Osmaniye’den aday adayı olan Banhçeli, seçimlerinde diğer partilerle işbirliği yapmayacaklarını kaydetti. “MHP ittifak düşünmemektedir ancak kapısını herkese açmıştır” diyen Bahçeli, il tercihini yine memleketi Osmaniye’den yana kullandı.

MHP lideri, 18 Mart’a kadar aday adaylığı başvurularının alınacağını kaydederek şunları söyledi: “MHP’ye çok sayıda değerli şahsiyetler aday adayı olmak için başvuruda bulunacaklarına inanmaktayız. Bu seçimlerin milletimize, MHP’ye ve değerli adaylarımızla birlikte bütün siyasi partilerimize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” Yüzde 10’luk baraj nedeniyle Meclis dışında kalan partilerle işbirliği yapmayacaklarını söyleyen Bahçeli, “MHP ittifak düşünmemektedir ancak kapısını herkese açmıştır. Aday olmak isteyen partimizle seçime girmek isteyenler bizim gibi gelir başvurularını yapar” diye konuştu.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=