Lütfen bekleyin..

"MHP kapatılacak" iddialarına MHP'li Vural'dan sert yanıt

Vural, "Milliyetçi Hareket Partisi’ni kapatmaya, bunu dile getirmeye ki o insan daha anasından doğmadı. Türkiye’yi başlarına yıkarız." dedi.

Vural, AK Parti temayül yoklamalarının Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan eş zamanlı olarak takip edildiğini de ifade ederek, ekibin içinde var olduğunu iddia ettiği isimleri saydı.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme dair sorulara cevap verdi.

Vural, iktidarın CHP’nin yanı sıra MHP’yi kapatmaya çalışacağı iddialarının sorulması üzerine;

"Valla, Milliyetçi Hareket Partisi’ni kapatmaya, bunu dile getirmeye ki o insan daha anasından doğmadı.

Türkiye’yi başlarına yıkarız. Bugün geldiğimiz bu noktada geçen hafta Saray’da acaba Binali ile Yalçın Akdoğan ne konuştular? Neler yaptılar? Şunları bir anlatsalar.

Üniversitelerdeki olayların arkasında kimler varmış bir anlatsalar. Üniversitelerdeki olayları planlayanlar kimlermiş anlatsınlar bakalım.

MHP olarak biz darbeci zihniyetle, PKK’yı meşru MHP’yi de kapatma gayreti içerisine geçen, PKK’yı siyasallaştırıp MHP’yi kapatmak isteyenler aslında bölücülerle birlikte dans ettiğini, milliyetçilerle, MHP’yle düşman PKK’ya da dost olduklarını ortaya koyan bir zihniyeti ortaya koyuyorlar." diye konuştu.

'TÜRKİYE’DE HÂKİM VE SAVCILARIN SORUŞTURMA YAPMA ÖZGÜRLÜĞÜ YOK'

17-25 Aralık savcılarının soruşturulması için HSYK’ndan izin çıkartılmasının sorulması üzerine Oktay Vural;

"Türkiye’de artık hâkim ve savcıların soruşturma yapma özgürlüğü yoktur. Hukuksuzluğa karşı takip etme özgürlüğü kalmamıştır. Bunu yapanların hepsinin ilerde bir soruşturmayla karşılaşacağı tehdididir.

Hakim ve savcılara şu deniyor: ‘Yürütmeyle ilgili herhangi bir iddia ile karşımıza gelmeyin’. Soruşturmayın, sorgulamayın. Hükümeti eleştireni dava konusu yapın ama sakın ola ki yürütmeye dokunmayın." dedi.

'PKK SARAY’DA, GİT SARAY’DAKİ ZATA SOR'

HDP’li Altan Tan’ın Öcalan’ın Nevruz’a katılarak halka hitap etmesi talebinin sorulması üzerine Oktay Vural, AK Parti’yi PKK’nın siyasi kanadı olarak yorumlayarak;

"Terörist başını geçen sene (Nevruz’da) mesajını okutanlar canlı olarak da onun mesajını vermesi için bir çalışma yaptığı gayet açık ve net. PKK Saray’da kardeşim, git Saray’daki zata sor.

Başbakanlık’ta, git ona sor. Soramazsınız ama değil mi?" ifadelerini kullandı.

Vural, AK Parti ile PKK’nın birlikte hareket ettiğini ifade ederek, Öcalan’ın serbest bırakılması için bir taahhüdün olduğunu söyledi.

'AKP TEMAYÜL YOKLAMALARI CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI’NDAN EŞ ZAMANLI TAKİP EDİLİYOR'

Oktay Vural, AK Parti’nin dördüncü katında temayül yoklamalarının yapıldığını ifade ederek şunları söyledi:

"AKP’nin dördüncü katında herkesin giremediği bir yer var. Şifre ile giriliyor. Şifre ile girilen temayül yoklamaların sonuçlarında her bir adaya bir numara verilmiştir.

Bu temayül yoklamaların eş zamanlı terminallerin birisi Başbakanlık'tadır, birisi de Saray’dadır.

Aynı anda bunları Saray da takip etmektedir. Saray’da takip edenlerin içerisinde Binali Yıldırım vardır. Başbakanlık'ta da Lütfi Elvan vardır.

Bizatihi temayül yoklamalarının içerisinde Cumhurbaşkanın da olduğu gayet açık ve nettir."

FUAT AVNİ NE DEMİŞTİ?

Twitter fenomeni Fuat Avni, Haziran ayı seçimleriyle ilgili bomba bir iddiada bulundu.
Fuat Avni yaklaşan genel seçim öncesi bomba bir iddiada bulundu.

Fuat Avni, üst düzey yetkililerin seçimlerde 400 milletvekilinin gerekliliğini dile getirmesinin altında yatan gerçeğin önce CHP'nin ve ardından MHP'nin kapatılması olduğunu idia etti.

Twitter fenomeni bu hedefe ulaşmak için izlenecek yolu da paylaştı. Fuat Avni'nin iddiasına göre CHP'nin kapatılması sürecinin baş aktörü Yargıtay Başsavcılığı'na seçilecek yeni isim olacak.

Fuat Avni CHP'nin ardından sıranın MHP'ye geleceğini ve MHP için de Yargıtay'da kapatma girişimlerinin yapılacağını belirtti.

İşte, Fuatavni'nin o tweetleri:

1. ...'in, dört yüz milletvekili sırrı belli oldu. Kasırga'ya CHP'yi ardından MHP'yi kapatma formülü üzerinde çalışma talimatını verdi.

2. Plana göre CHP'nin kapatılması sürecinin baş aktörü Yargıtay Başsavcılığına seçilecek yeni isim olacak.

3. Şu anki Yargıtay Başsavcısı Hasan Erbil, ...'in emriyle her şeyi yapmaya hazır bir biatçı olsa da Kasırga ona güvenmiyor.

4. Erbil'in süresi Mayıs'ta doluyor. Bu işi Perinçek'in arkadaşı Ethem Sancak'ın akrabası Mehmet Akarca'ya yaptırmak istiyorlar.

5. Mehmet Akarca, Yargıtay 14. Ceza Dairesi'nin Başkanlığı'nı basamak olarak kullandı.

6.Akarca, Yargıtayın sosyal demokrat üyelerine mavi boncuk dağıtırken ...'in talimatları doğrultusunda CHP'yi kapatma hazırlıkları yapıyor

7. Şimdiden söyleyeyim bir sonraki aşama kendisini devlet partisi olarak güvende gören MHP'nin kapatılması olacak.

8. ...in akıl almaz kumpasları deşifre olmaz d
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=