Lütfen bekleyin..

AKP Furkan Vakfı’na kilit vurdu! Cemaat'in önderlerinden Kuytul sert yüklendi

"Bugüne kadar hiçbir diktatör iflah olmamıştır. Eninde sonunda mağlup olmuştur. Zulüm, devam etmez. Küfür devam etse de zulüm devam etmez.

Bunlar, kendilerini tenkit eden bir kimseye izin vermek istemiyorlar. Hiç kimse tenkit etmeyecek bunları. Neden, Allah mısın, peygamber misin, neden?"

Furkan Vakfı'nın Sincan Şubesi mühürlendi. Vakfın lideri Alparslan Kuytul, Türkiye'nin 1940'lara döndüğünü belirterek "Bu halleriyle bir de başkanlık sisteminden bahsediyorlar. Daha başkanlık sistemine geçmeden siz baskıcı olmaya başladınız, bir de başkan olsanız ne yapacaksınız? " dedi.

İşte Kuytul'un ifadeleri:

1940'la dönülüyor

Mesai bitmek üzereyken, bu bir insanlık mıdır? Yarın burayı boşaltın, mühürleyeceğiz diyorlar. Türkiye nereye gidiyor? 15 tatildeyiz, mahallenin çocuklarına Kuran dersi veriyormuş arkadaşlar. Ne yapsın, İncil dersi mi versin? AKP'nin döneminde olan şeylere bakın. AKP, her gün 'paralel paralel paralel' derse olacağı bu. Bütün İslam düşmanlarının eline koz verildi. Cumhurbaşkanı her gün 'Paralel' diyor, paralel dedikleri o cemaati tasfiye ediyorlar, yerine eskileri getiriyorlar. Şimdi şube kapatmaya başladılar. Kuran öğretiyorlar, kötü bir şey yapmıyorlar. Şimdi, bize yapılıyor. Çünkü biz Tevhid'i öğretiyorlar. Sıra diğer cemaatlere de gelecek. Türkiye, yavaş yavaş 1940'lara dönüyor. Bu halleriyle bir de başkanlık sisteminden bahsediyorlar. Daha başkanlık sistemine geçmeden siz baskıcı olmaya başladınız, bir de başkan olsanız ne yapacaksınız.

Kafanıza göre banka kapatıyorsunuz

Bugüne kadar hiçbir diktatör iflah olmamıştır. Eninde sonunda mağlup olmuştur. Zulüm, devam etmez. Küfür devam etse de zulüm devam etmez. Bunlar, kendilerini tenkit eden bir kimseye izin vermek istemiyorlar. Hiç kimse tenkit etmeyecek bunları. Neden, Allah mısın, peygamber misin, neden? Bu zaten bize yapılanlarla kalmayacak. Bunun hedefi sizlersiniz, sıra size de gelecek. 24 saat paralel deyip duruyorsunuz, başka bir şey göremez hale getirdiler. Polis devletine doğru götürüyorlar. Bankaları kafanıza göre kapatıyorsunuz, keyfinize göre ruhsat vermiyorsunuz. Darbe dönemlerini andıracak hareketler yapıyorsunuz. Sizi bu şekilde başkaları sevk ediyor. Sizi Hüsnü Mübarek gibi diktatörleştirecekler. Sonra da bir tane dostunuz kalmayacak ve sonra sizi yiyecekler. Dostunuzun kalmaması için size bunları yaptırıyorlar. "Paralel" deyip duruyorsunuz, şimdi onların yerine getirdikleriniz paralel değil mi?
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=