Lütfen bekleyin..

'Hakan Fidan milletvekili dokunulmazlığı için aday oldu'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, milletvekili adaylığı için görevinden istifa eden MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekili dokunulmazlığı için aday olduğunu öne sürdü.

CHP İş Dünyası Grubu üyesi milletvekilleriyle birlikte CHP Hatay İl Örgütü'nü ziyaret eden Faik Öztrak, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı eleştiren Öztrak, şunları söyledi: "Bir ülkede uzunca bir süredir devam eden bir süreçte tüm kanunları çiğneyerek bir bürokrat egemenlik paylaşımını birileriyle meclisin dışında müzakere etmişse, şimdi o bürokrat MİT Müsteşarı, meclise girmek için istifa etmişse, çok açık söyleyeyim büyük bir panik vardır. Onun meclise gitmek istemesinin bir tek nedeni olabilir.

Efendim şu olacakmış, bu olacakmış. Kimse bunun üstünü örtmeye çalışmasın, evirip çevirmeye çalışmasın. Milletvekili dokunulmazlık zırhının arkasına sığınmak istemektedir. Şimdi milletvekili dokunulmazlığına doğru kaçmak istemektedirler. Korku dağları sarmıştır. Bu nedenle her gün yönetim biraz daha kötüleşecektir. Her gün biraz daha panik içersinde yapılan kanunsuzluklara, usulsüzlüklere şahit olacağız. Ama korkunun ecele faydası yoktur. Türkiye artık büyümesini düşüren, işsizliğini arttıran her gün verdiği beyanlarla vatandaşın cebinde yangın çıkaran bir iktidarı taşımayacaktır. 4 ay sonra genel seçimlerde gereğini yapacaktır."

ERDOĞAN'I DA ELEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da eleştiren Öztrak, şöyle dedi:"Merkez Bankası'nın faizini talimatla düşürmeye kalkıyor. Bankacılık Denetleme Düzenleme Kurulu'na talimatlar vererek batmayan bankaları batmış gibi göstermeye çalışıyor. Bütün bunların hepsinin de hepimizin tek tek cebine ciddi faturası var. Cumhurbaşkanı konuşuyor, döviz ve faiz fırlıyor. Anayasanın çizdiği sınırlar içerisinde kalmaya davet ediyorum.

Cumhurbaşkanı'nın BDDK'ya talimat vermesi nedeniyle yasaların çiğnenmesi, kendisinin bir banka hakkında itibarı bozucu söylemlerinden dolayı mahkemeye veremezsiniz ama genel olarak bu tarafsızlık ilkesini çok fazla zorladığında bunu anayasaya ilga suçu içerisinde düşünebilirsiniz. O zaman evet sorumsuzdur ama bir konuda sorumludur, vatana ihanet."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=