Lütfen bekleyin..

AKP Yozgat il kongresinde kavga çıktı

AKP Yozgat İl Kongresi'nde kavga çıktı, Bozdağ ve Soylu salonu terk etti.

İki adayın yarıştığı AKP Yozgat İl Kongresi'nde olaylar çıktı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkiat Başkanı Süleyman Soylu, çıkan olaylar nedeniyle salonu terk etti.

Geçmişte AKP'de 2 dönem il başkanlığı yapan ve yeniden aday olan Zekeriya Avşar, Yozgat halkının AKP'ye Bekir Bozdağ ve Süleyman Soylu için değil Recep Tayyip Erdoğan için oy verdiğini belirterek, "Birileri milletvekili olacağım' diye dizayn yapmaya kalktılar. '2015’te kim milletvekili olsun' diye bugün il başkanlığı seçimlerine gölge düşürdüler. Bu partiye hakem olacak bir il başkanı lazım. Yanı belli, tarafı belli bir iş bakanı lazım değil." dedi.

"SÜLEYMAN SOYLU YOKKEN BU PARTİDE BEN VARDIM"

Bozok Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen AK Parti 5. Olağan Kongresi'nde iki adaydan birisinin listesi divan başkanlığı tarafından kabul görmeyince tartışma çıktı. Mevcut il başkanı Harun Lekesiz ve daha önce iki dönem il başkanlığı yapan Zekeriya Avşar’ın yarıştığı kongrede divan tarafından Avşar’ın listesinden iki isim istifa ettirildi ve yeniden liste hazırlanması istendi. Duruma itiraz eden Avşar, divan başkanlığı tarafından yapılan uygulamanın parti tüzüğüne aykırı olduğunu belirterek, “Burada haksızlık var. Divan benim listemden iki ismi istifa ettiriyor ve listemi kabul etmiyor. Bu parti tüzüğüne aykırı. ‘Mahmut Kaçar, bu işi bilmiyorsan divan başkanlığı yapmayacaksın.’ Bu partinin bu günlere gelmesinde benim de emeğim var. Süleyman Soylu yokken bu partide ben il başkanlığı yapıyordum. Hizmet ediyordum. Özgürlükten, demokrasiden bahsediyorlar ama bizim hakkımı yemeye gasp etmeye çalışıyorlar.” diye konuştu.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=